15.8 C
Prague
31.5.2023
MaxiMagazín

3 tipy na praktické vybavení do přírody a na cesty

Patříte k aktivním lidem, kteří si rádi vyrazí do přírody na výlet, případně zde dokonce nějakou noc přespí? Pak se vám kromě klasického stanu a základního vybavení mohou náramně hodit i následující pomůcky, které poslouží k bezpečí a odpočinku.

Karabiny

Pokud se vysloví pojem karabina, většina z vás si tento předmět nejspíše spojí s horolezectvím. Je však pravdou, že karabina může najít bohaté uplatnění i při běžných toulkách krajinou. Dá se využít třeba k upevnění celty, pod níž se hodláte v lese vyspat. Máte-li s sebou lano, nikdy nevíte, kdy se vám zrovna karabina bude hodit při zdolávání náročnějších úseků. Ideální je mít u sebe alespoň několik karabin o různých velikostech, pak vás totiž nic nepřekvapí.

Nafukovací karimatka

Ti z vás, kteří jsou ortodoxními trempy, asi touto pomůckou pohrdnou. Jenže v pozdějším věku se vám může vymstít, že jste dříve lehávali jen tak volně na zemi. Nafukovací karimatka je perfektním doplňkem do přírody, chcete-li v ní pobýt více než jeden den. Ve složeném stavu zabere jen minimum místa v batohu. Nafouknutí je otázkou pár desítek vteřin, přičemž vám poskytne dokonalý komfort. Po ránu vás pak nebudou bolet záda, naopak budete naprosto odpočatí a připravení na další túru.

Hamak

Čas od času se stane, že i aktivní cestovatel potřebuje trochu odpočinku. A není nic lepšího, než mít u sebe hamak. Poskytne zázemí pro relaxaci v lese. Za použití zmíněné karabiny jej snadno upevníte mezi stromy a rázem máte lůžko, které vám ostatní budou závidět. Hamaky se samozřejmě dají využít také doma na zahradě, když se rozhodnete pro odpočinek v letních měsících, kdy panují neúnosná vedra. Lehnout si pak do rozložené sítě, jež se lehce houpá, je skutečný zážitek. A když vás náhodou začnou otravovat komáři a další hmyz, stačí si kolem hamaku rozprostřít moskytiéru a je po problémech.

Související příspěvky

Grilování a mnohem víc

redakce

Skutečná hodnota afrodiziak, které skutečně fungují

majda

Kam s dětmi na školní výlet? Vezměte je na dobrodružnou výpravu do české pevnosti Boyard

redakce