Drahanská vrchovina je rájem běžkařů

 

Z Brna je to sem coby kamenem dohodil, přesto si Drahanská vrchovina zachovává své osobní kouzlo i krásu cenných přírodních lokalit, jen minimálně poznamenaných ruchem turistického průmyslu. V zimě navíc zdejší kopce křižují kilometry dobře udržovaných a prošlapaných běžkařských tras.

 

Zimní radovánky v Mariánském údolí

Přes kameny tu skáče sympatický vodní tok pojmenovaný prostě Říčka, jehož trasu téměř přesně kopírují krásné běžkařské trasy určené i pro méně zkušené nadšence. Přístup sem je jednoduchým, i pokud nejste místní a užíváte si příjemné ubytování v brněnských penzionech nebo přímo rozkošné hotely na Drahanské vrchovině. Stačí prostě dojet na konečnou autobusu MHD číslo 55 a máte celou lokalitu jako na dlani.

Celé trasa vedoucí údolím je dlouhá asi 13 kilometrů a končí na náhorní pláni u vesnice Bukovinka. Zpočátku vás možná překvapí množství výletních restaurací, které od sebe často nejsou vzdálené ani 500 metrů, ale postupně začne těchto výdobytků civilizace ubývat, a jakmile minete Muchovu boudu, čeká vás již poměrně klidná a ničím nerušená cesta. V těchto místech se profil údolí zužuje do tvaru písmene V a vy se můžete začít kochat výhledem na strmé srázy porostlé nádhernými dubohabrovými lesy, jež jsou pro zdejší oblast typické.

 

Půvabná vyhlídka i unikátní ledová výzdoba

Jestliže zatoužíte pohlédnout do údolí říčky shora, doporučujeme udělat si odbočku po žluté značce na oblíbenou vyhlídku na vrcholu vápencové skalky Velký Hornek.

Nad hospodou U Jelena na vás zase čeká naučná stezka, mapující cestu Říčky unikátními devonskými vápenci. Nenechte si ujít zejména dnes již suchou jeskyni Pekárna, jejíž stěny zimu co zimu zdobí neobyčejně krásná ledová výzdoba s dlouhými krápníky v čele. Krasová část údolí vám také splní prakticky všechny vaše běžkařské sny. Okolí dýchá horami, sníh se tu drží dlouho, lesní cesty se na zimu nevysypávají a vybírat si můžete z mnoha tras, z nichž některé jsou i v hlavní zimní sezóně skoro opuštěné.

Nechte se i vy nalákat do bílé stopy a už dnes si zajistěte pohodlné ubytování se vším všudy v termínu, který vám bude vyhovovat. Vsaďte na rezervační portál HOTEL.cz a udělejte první krok ke své báječné zimní dovolené, na kterou budete ještě dlouho a s láskou vzpomínat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download