1.1 C
Prague
24.1.2021

3 vychytávky, které vám usnadní každodenní úklid v kuchyni

Úklid kuchyně je nikdy nekončící kolotoč, který se i té nejpořádnější hospodyňce časem zprotiví. Této povinnosti se sice nikdy úplně nezbavíte, ale můžete si ji významně ulehčit. Stačí si pořídit několik šikovných kuchyňských pomocníků.

 

Drtiče odpadů ke dřezům omezí vaše výlety k popelnici

Ještě před několika lety jsme tohoto jedinečného pomocníčka mohli maximálně závidět zaměstnaným matkám v amerických filmech, ale dnes se tato vymoženost dostala i k nám. Drtič odpadků lze nainstalovat prakticky do každého dřezu – zabírá totiž překvapivě málo prostoru. Zbaví vás veškerých organických zbytků v kuchyni od slupek od brambor, přes čajové sáčky až po košťály nebo dokonce mastné papírové ubrousky. Všechny tyto kuchyňské odpady jednoduše rozseká na malé části a odplaví do kanalizace.

Budete příjemně překvapená tím, jak se váš kuchyňský koš najednou plní pomaleji a s povděkem přijmete i úplné zmizení mušek octomilek nebo nepříjemného zápachu, jenž nás umí hlavně v létě nehezky potrápit.

 

Cedicí misky do dřezů šetří váš čas

Dalším praktickým pomocníkem jsou nejrůznější odkapávací plochy a vaničky u dřezu. Jestliže váš model těmito vychytávkami nedisponuje, můžete je dokoupit i samostatně. Cedicí misky lze jednoduše zavěsit dovnitř a využívat je k odkládání drobných předmětů, které by jinak propadly myčkou nebo využít tohoto prostoru k estetickému a hygienickému uložení houbičky na nádobí a drátěnky.

 

Pracovní desky ke dřezům vám přidají spoustu užitečného místa

Zvětšení pracovní plochy kuchyně může být k nezaplacení. Nemusíte díky tomu pečlivě uklízet každou drobnost a v případě nečekané návštěvy stačí špinavé nádobí jednoduše naskládat do dřezu a přiklopit dekorativní deskou. Dřevěnou pracovní desku ke dřezu navíc můžete využít i jako prkénko pro krájení potravin (ta skleněná nebo plastová se k tomuto účelu spíše nehodí). Ušetříte tak navíc i místo, které byste jinak pro pohodlné uložení tak velkého prkénka nezbytně potřebovali.

Související příspěvky

Ořezávejte bezpečně, aneb 3 tipy na kvalitní nářadí pro vaši zahradu

redakce

Lákají vás bezfalcové dveře? Víme, s čím je třeba počítat

redakce

Jak na moderní obývák? Buďte minimalističtí

redakce