10.3 C
Prague
25.9.2022
MaxiMagazín

4 typy, jak zhodnotit své peníze na finančních trzích a nenadřít se

Z každé strany slyšíme stále finance a finance. Peníze vládnou světu a my si na to musíme zvyknout. Stále však platí, že přežijí jen ti nejsilnější, a to dvojnásobně v případě financí. Jak ale přežít? Odpovědí je pouze jedno magické slovo, a to „zhodnocení“. Jak ho ale docílit?

 

1.     Akcie a zase akcie

Akcie jsou jednou z nejrizikovějších investicí, na které si tak málokdo troufne. Pravdou je ale, že přes míru svého rizika přináší i adekvátní zhodnocení. To je oproti ostatním investicím jedním z nejvyšších. Proto není od věci popřemýšlet i o této investici, přičemž si můžete vybrat z méně i více rizikových akcií.

Mezi ty méně rizikové a stabilnější patří především akcie velkých společností, u kterých je minimální šance, že ze dne na den zkrachují. Mnohem větší pravděpodobnost ztráty je u nových společností, které teprve přichází na finanční trh. Jestli se ale řadíte spíše k opatrným investorům, kteří nechtějí riskovat vysokou ztrátu vsaďte na společnosti, které si svoje postavení na trhu drží již několik let a nejsou nějak ohroženi konkurencí.

 

2.     Komodity jako základ

Pokud bychom hledali tradiční investice tak jsou to určitě komodity a jejich obchodování na burze (dá se obchodováním na burze uživit?). Investoři už „odjakživa“ investují do ropy, drahých kovů nebo kukuřice. Není tak důvod proč byste nemohli zkusit profitovat na nich i vy. Začít můžete například právě u drahých kovů, které jsou potřeba prakticky v jakémkoli období a jejich cenu neovlivní ani špatné počasí nebo postapokalyptický nálet hejn kobylek. Určitou jistotu vám nabízí především zlato nebo stříbro, jejichž cena se meziročně zvyšuje. V jejich případě jde však o dlouhodobé investice, které se vám vyplatí možná až v důchodu.

 

3.     Alternativa v dluhopisech a podílových fondech

Jednou z alternativ, kde můžete vydělat jsou i dluhopisy nebo podílové fondy. U dluhopisů si můžete vybrat hned ze dvou druhů, a to buď státních nebo firemních. Druhá varianta je sice rizikovější, ale přináší i větší zhodnocení. V případě podílových fondů však můžeme mluvit doslova o vydělávání bez práce. Svoje finance totiž vkládáte do rukou profesionálního makléře, který s nimi hospodaří a vy inkasujete pouze výnosy.

 

4.     Moderna není vždy špatný nápad

Pomyslným moderním typem investování jsou bezpochyby investice do kryptoměn. Ty se v poslední době staly jedním z hitů mezi mladšími investory, ale obrací se k nim i starší generace. Kryptoměny tu jsou už od roku 2009, ale největší pozornost přitáhly především v roce 2017, kdy potvrdily svoji sílu. V té době totiž úplně první kryptoměna světa Bitcoin zaznamenala největší růst a vytřela zrak i největším skeptikům.

 

Od té doby se digitální měny těší stále větší oblibě a počítá se s nimi i v budoucnu. Podle některých uživatelů ale i odborníků by mohly z pomyslného trůnu sesadit běžné měny a posunout naši společnost zase o kus dál. Za zmínku ale stojí především možnost zhodnotit své finance až o stovky procent. Vždy však počítejte i s vysokým rizikem, protože kryptoměny jsou ve své podstatě nevyzpytatelné a jejich cena je někdy jako na horské dráze.

Související příspěvky

Co je to půjčka bez registru?

redakce

NÁPADY, JAK NASTARTOVAT PODNIKÁNÍ

redakce

HOUSLISTA PAVEL ŠPORCL POŘÁDÁ BACH MARATÓN A VYZÝVÁ K PODPOŘE SOS DĚTSKÝCH VESNIČEK

redakce