Váháte, kam jet na dovolenou? Rezervujte si ubytování už teď

 

Oblíbené destinace už začínají být letos zaplněné. Turisté, kteří by se jinak vydali do zahraničí, jsou totiž kvůli epidemii koronaviru a uzavření hranic nuceni zůstat v domácím prostředí. Neváhejte proto dlouho a naplánujte si nezapomenutelný týden v naší domovině, co nejdříve. V našem článku vám poradíme, kam se vydat.

České Švýcarsko, Adršpašské škály, pražské poklady, Český Krumlov, rozsáhlé katakomby ve Znojmě či síť podzemních chodeb v Brně – tato místa dlouhodobě fascinují i zahraniční filmaře. Letos zde nejspíš na mnoho cizinců nenarazíte, zájem místních obyvatel je ale patrný už nyní. Ubytování jsou rezervována dlouho dopředu a také v lesích a přírodních lokalitách bude nejspíš v tomto roce plněji. Nerozhodujte se zbytečně dlouho a dopřejte si pořádnou dovolenou – vydejte se do významných měst nebo do Jihomoravského kraje, který je znám svou pohostinností.

 

Za moravskými poklady – pro milovníky pěší turistiky

Jih Moravy je skutečně takový místní klenot – od kouzelných vinařských obcí, přes tajuplné hrady až po krajinu okolo Pálavy. Najdete zde vše, co byste na dovolené mohli potřebovat – přírodní koupání ve vodní nádrži Nové Mlýny či ve vápencovém lomu v Mikulově, zajímavé památky z období pravěku (stačí navštívit Archeopark Pavlov), atraktivní výletní místa (Klentnice, Mikulov, Dolní Dunajovice, Lednice a mnohá další), zříceniny starých hradů, chutné jídlo i pití a nádhernou čistou přírodu. Pronajměte si jeden z apartmánů Habánská v prázdninovém domě ve vesnici Pouzdřany, kde si můžete vychutnat nejen blízkost Pálavy, ale také víno v habánském sklepě, prodchnutém kouskem historie. Kapacita jednoho apartmánu čítá 8 osob.

 

Nechte se okouzlit moravským velkoměstem

Brno je hlavní moravskou metropolí. Městského ruchu a kulturních akcí si zde člověk užije víc než dost – o bohatý program zde rozhodně nebude nouze. Nejlepší alternativou je najít si ubytování přímo v centru – na všechna významná místa se můžete vydat pěšky, takže se nebudete muset trápit s dojížděním.

Právě taková procházka městskými uličkami vám toho o městě nejvíc prozradí. Vyjděte na hrad Špilberk, odkud je krásný výhled, prohlédněte si Katedrálu svatého Petra a Pavla na Petrově, navštivte místa brněnského podzemí, o kterých se vypráví příběhy, a vyzkoušejte místní odpočinkové zóny. Třeba oblíbenou rekreační oblast Brněnské přehrady.

Apartmány, kde budete mít naprosté soukromí a přitom zůstanete v centru všeho dění, najdete v ulici Vodní, Kopečná nebo na Jakubském náměstí. Ani o parkování se nemusíte bát, možnost veřejného stání zdarma, nebo parkování v podzemních garážích je samozřejmostí.

Také v okolí Brna je mnoho příjemných míst, která stojí za návštěvu – Moravský kras leží jen dvacet kilometrů severovýchodně od Brna a je protkaný hustou sítí turistických stezek, jeskyní a fascinujících přírodních úkazů. Nabízí se rovněž krátký výlet do Rajhradu, Dolních Kounic, Předklášteří nebo městysu Křtiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download