8.5 C
Prague
21.4.2024
MaxiMagazín

Váháte, kam jet na dovolenou? Rezervujte si ubytování už teď

Oblíbené destinace už začínají být letos zaplněné. Turisté, kteří by se jinak vydali do zahraničí, jsou totiž kvůli epidemii koronaviru a uzavření hranic nuceni zůstat v domácím prostředí. Neváhejte proto dlouho a naplánujte si nezapomenutelný týden v naší domovině, co nejdříve. V našem článku vám poradíme, kam se vydat.

České Švýcarsko, Adršpašské škály, pražské poklady, Český Krumlov, rozsáhlé katakomby ve Znojmě či síť podzemních chodeb v Brně – tato místa dlouhodobě fascinují i zahraniční filmaře. Letos zde nejspíš na mnoho cizinců nenarazíte, zájem místních obyvatel je ale patrný už nyní. Ubytování jsou rezervována dlouho dopředu a také v lesích a přírodních lokalitách bude nejspíš v tomto roce plněji. Nerozhodujte se zbytečně dlouho a dopřejte si pořádnou dovolenou – vydejte se do významných měst nebo do Jihomoravského kraje, který je znám svou pohostinností.

 

Za moravskými poklady – pro milovníky pěší turistiky

Jih Moravy je skutečně takový místní klenot – od kouzelných vinařských obcí, přes tajuplné hrady až po krajinu okolo Pálavy. Najdete zde vše, co byste na dovolené mohli potřebovat – přírodní koupání ve vodní nádrži Nové Mlýny či ve vápencovém lomu v Mikulově, zajímavé památky z období pravěku (stačí navštívit Archeopark Pavlov), atraktivní výletní místa (Klentnice, Mikulov, Dolní Dunajovice, Lednice a mnohá další), zříceniny starých hradů, chutné jídlo i pití a nádhernou čistou přírodu. Pronajměte si jeden z apartmánů Habánská v prázdninovém domě ve vesnici Pouzdřany, kde si můžete vychutnat nejen blízkost Pálavy, ale také víno v habánském sklepě, prodchnutém kouskem historie. Kapacita jednoho apartmánu čítá 8 osob.

 

Nechte se okouzlit moravským velkoměstem

Brno je hlavní moravskou metropolí. Městského ruchu a kulturních akcí si zde člověk užije víc než dost – o bohatý program zde rozhodně nebude nouze. Nejlepší alternativou je najít si ubytování přímo v centru – na všechna významná místa se můžete vydat pěšky, takže se nebudete muset trápit s dojížděním.

Právě taková procházka městskými uličkami vám toho o městě nejvíc prozradí. Vyjděte na hrad Špilberk, odkud je krásný výhled, prohlédněte si Katedrálu svatého Petra a Pavla na Petrově, navštivte místa brněnského podzemí, o kterých se vypráví příběhy, a vyzkoušejte místní odpočinkové zóny. Třeba oblíbenou rekreační oblast Brněnské přehrady.

Apartmány, kde budete mít naprosté soukromí a přitom zůstanete v centru všeho dění, najdete v ulici Vodní, Kopečná nebo na Jakubském náměstí. Ani o parkování se nemusíte bát, možnost veřejného stání zdarma, nebo parkování v podzemních garážích je samozřejmostí.

Také v okolí Brna je mnoho příjemných míst, která stojí za návštěvu – Moravský kras leží jen dvacet kilometrů severovýchodně od Brna a je protkaný hustou sítí turistických stezek, jeskyní a fascinujících přírodních úkazů. Nabízí se rovněž krátký výlet do Rajhradu, Dolních Kounic, Předklášteří nebo městysu Křtiny.

Související příspěvky

Únikovky jsou plné napětí a vzrušení

redakce

Co všechno způsobuje změny klimatu?

redakce

Jan Bendig: Dětem v domovech chybí hlavně podpora rodiny

redakce