8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

4 zimní sporty, které vás budou bavit

Hledáte sport, kterému se můžete věnovat v zimě? Vyberte si oblíbené sporty, díky kterým se pobavíte, posílíte své tělo a uděláte i něco pro své zdraví. Mezi oblíbené sporty patří lyžování, jízda na běžkách, snowboarding, ale také například bruslení na ledě.

1) Lyžování a vše co k němu potřebujete

Zeptejte se milovníků zimních sportů, který z nich je baví nejvíc. Většina kladných odpovědí se bude týkat samotného lyžování. Mnoho z nás stálo na lyžích naposledy na základní nebo střední škole na lyžařském výcviku. Do dnešního dne se však lyžování v mnohém změnilo.

Můžete si pořídit ty nejkvalitnější lyže, které vám umožní vrátit se ke svému oblíbenému sportu. Zapomeňte na lyžování ve staré kombinéze a buďte i na zimní dovolené trendy. Pořiďte si lyžařskou kombinézu nebo jiné lyžařské oblečení tak, aby byl váš outfit sladěný, originální a zároveň se snoubil i s dávkou extravagance.

2) Snowboarding stále v oblibě

Dalším oblíbeným sportem je snowboarding, který si získává body hlavně u mladších. Pokud tedy chcete vzít s sebou na hory děti, nalákejte je právě na tento moderní sport. Rozhodně jim kromě samotného snowboardu pořiďte i kvalitní sportovní oblečení. Skvěle se hodí funkční prádlo, které vám zaručí, že na horách neprochladnete. U snowboardu nezanedbávejte ani bezpečnost a investujte do lyžařské helmy, která se hodí i pro další zimní sporty, například zmíněné lyžování.

3) Vyrazte na běžky s rodinou

Kromě klasických univerzálek, tedy lyží, které se hodí na celodenní lyžování, si můžete vybrat i oblíbené běžecké lyže. Vyrazte s nimi a s celou rodinou například do lesa za horskou chatu. Vybírejte si raději rovinky a užijte si zimní proběhnutí lesem. A když přece jen doběhnete i k nějaké sjezdovce a budete si chtít i zalyžovat, vybrat můžete z mnoha druhů lyží, na české svahy se třeba skvěle hodí slalomky. Tyto lyže si oblíbíte v případě, že milujete krátké oblouky.

4) Bruslení na rybníce nebo jinde na ledě

Pokud máte strach ze zasněžených kopců a sportů jako je lyžování nebo snowboarding, užijte si v zimě alespoň bruslení. Vyberte si zamrzlý rybník, případně zimní stadion a vyrazte bruslit na ledě. Při bruslení oceníte menší vrstvu oblečení, abyste se mohli pohodlně hýbat. Pod klasické zimní oblečení se hodí opět funkční prádlo a nezapomeňte na šálu, čepici a rukavice. Ty příjemně zbrzdí i pád a ochrání tak vaše ruce proti nepříjemným odřeninám.

Související příspěvky

Ušetřete za čisticí prostředky a uklízejte efektivněji a bez chemie

majda

Když zvládnete time management, zvládnete cokoli

majda

Nošení pracovních oděvů může být i příjemná radost

Veronika