17.8 C
Prague
16.6.2021
MaxiMagazín

Skládací plastové kontejnery šetří až 30 % místa při zpětné přepravě

Magnum Optimum, Magnum Optimum Hopper či Magnum Helium – to jsou synonyma pro úspornou přepravu a logistiku. Jde o plastové skládací paletové kontejnery z produkce Schoeller Allibert.

Úspora i šetrnost k životnímu prostředí se ukrývají v detailech. A ty umí firma Schoeller Allibert skutečně nabídnout. Její paletové skládací kontejnery jsou oblíbené v celé řadě segmentů. Kvalitní plast a konstrukce je dělají odolnými, opakovaně použitelnými a trvanlivými. Dají se skládat, což šetří prostor při přepravě i skladování v prázdném stavu.

Magnum Optimum – golem mezi skládacími kontejnery

Skládací plastové kontejnery, známé i jako FLC skvěle slouží v různých výrobních prostorách i ve skladech. Hodí se pro přepravu zboží s vysokou hmotností. Jsou dostatečně pevné, přitom však lehké, takže nezvyšují náklady na přepravu. Naopak je šetří, protože nejpopulárnější z těchto kontejnerů, Magnum Optimum, umí ve složeném stavu při zpětné přepravě ušetřit až 30 % prostoru. Tento kontejner je doslova hitem v různých průmyslových odvětvích, především v automobilovém. Má nosnost až 750 kg, což právě zmíněné odvětví oceňuje. Kontejner vyniká robustní konstrukcí s vysokou nosností a současně nízkou hmotností. Je stohovatelný (v rozloženém i složeném stavu) a v optimální velikosti vhodné pro logistiku. Díky hladkému povrchu se snadno čistí.

Co čekat od FLC kontejnerů?

Tato mezinárodní zkratka, FLC, v plném znění Foldable Large Container, označuje speciální kontejnery, jež byly vyvinuty pro snižování nákladů při zpětné přepravě. Současně jde o kontejnery, které se skvěle udržují, jsou dostatečně pevné a bezpečné pro přepravované zboží.

Ekologie jako benefit navíc

Schoeller Allibert své skládací plastové paletové kontejnery, ale též další plastové výrobky, vyrábí z recyklovaného plastu. V duchu cirkulární ekonomiky se však snaží, aby byly použitelné v co nejvíce logistických cyklech. Když je pak nutné skládací kontejner vyřadit, opět je zrecyklován a vrací se jako jiný výrobek společnosti.

Větší než od konkurence

Skládací paletové kontejnery Schoeller Allibert díky své promyšlené konstrukci nabízí až o 10 % větší užitný objem než srovnatelné kontejnery konkurence. Obecně si lze vybrat užitný objem od 212 až do 984 litrů. Objem se liší podle modelu kontejneru. Jsou odolné vůči většině chemických látek a odolávají teplotě -40 °C až +40 °C.

O firmě Schoeller Allibert

Společnost Schoeller Allibert sleduje vývoj v jednotlivých odvětvích průmyslu a predikuje jejich potřeby s dlouhým předstihem. Díky tomu je se svými skládacími paletovými kontejnery, pevnými paletovými kontejnery, IBC kontejnery, plastovými paletami, stohovacími přepravkami, malými skládacími přepravkami, přepravními vozíky i přepravkami pro nápojový průmysl vždy připravena na požadavky firem. Svými výrobky se zaměřuje na zemědělství, průmysl, automobilový průmysl, potravinářský průmysl, poolingové služby a maloobchodní prodej.

Související příspěvky

Nové trendy ve světě vchodových dveří

redakce

Když zvládnete time management, zvládnete cokoli

majda

Nejlepší vánoční dárek je let balónem

redakce