0.6 C
Prague
4.12.2020

5 důvodů proč si denně dopřát sklenici vína

Ačkoli jsou Češi národem pivařů, pomalu, ale jistě začínají objevovat také kouzlo vína. A není divu. Víno nejen skvěle chutná a doplňuje chuť oblíbených pokrmů, ale má také celou řadu pozitivních účinků na naše zdraví. To ostatně potvrdily mnohé studie, které zkoumaly jeho vliv na náš organismus. Důležité je však dodržet jedno základní pravidlo: všeho s mírou. Sklenička kvalitního vína denně vám nejen neublíží, ale podle lékařů dokonce prospěje. Nadměrné pití vám však žádné benefity nepřinese, spíš naopak. Vaše játra by mohla vyprávět.

 

Lék na stáří

Pravidelná konzumace vína se doporučuje hlavně lidem dříve narozeným. Dovede zabránit vzniku a rozvoji stařecké demence i Alzheimerovy choroby a chrání před nebezpečným onemocněním kostí – osteoporózou. Obsahuje totiž spoustu cenných látek, které mají kladný vliv na oběhový systém a srdce, upravit umí špatné hodnoty cholesterolu i krevního tlaku.

 

Pro lepší sex

Víno je známé jako mocné afrodiziakum. Především u žen probouzí erotické fantazie a funguje tak jako výborná předehra před samotným sexem. Pokud tedy máte zábrany před partnerem nebo marně hledáte ztracenou chuť na sex, otevřete si spolu láhev kvalitního červeného vína jako je třeba Merlot a bude po problému.

 

Pro pohodovou mysl

Ochránit vás může i před nervovými onemocněními, pozitivně působí na psychiku, snižuje riziko vzniku deprese, uvolňuje celodenní napětí, zlepšuje kvalitu spánku. Na všech těchto takřka zázračných účincích se podílí přírodní antioxidant resveratrol, který je obsažen ve slupkách a jádrech modré vinné révy. Zpomalit umí i poškození organismu způsobené stárnutím – pravidelná konzumace se odrazí na vaší mladší, zdravější a zářivější pleti.

Pro zdravé zuby

Podle jedné nedávné studie je konzumace kvalitního červeného vína užitečná i pro vaše zuby. Odstraňuje z nich totiž bakterie, které se podílí na vzniku zubního kazu. I zde je však důležitá střídmost, protože červené víno je nechvalně známé pro své „barvicí“ účinky.

 

Na hubnutí

Víno může pomoci také s hubnutím, nemusíte se ho proto zříkat, když zrovna držíte dietu. Ovšem na sladké odrůdy zapomeňte, vybírejte správně. Dobrou volbou jsou kvalitní lehká a suchá bílá vína jako Sauvignon či Chardonnay.

Související příspěvky

Moje okna myje spolehlivá úklidová firma. Mytí oken Praha

Veronika

Tipy na nejlepší večerní koupel

redakce

Vybudovali nám novou fakultu. Je celoskleněná. Výškové mytí fasád, čištění oken Brno

Veronika