Altán na léto? Jedině z kvalitního dřeva!

 

Brzy přijde jaro a dny jsou stále delší a teplejší. Vyrůstají první rostlinky, začínají raší stromy a zahrady či lesy začínají ožívat barvami. První sluneční paprsky nás nabíjejí energií a máme chuť vyběhnout do zahrady a něco zasadit nebo něco vytvořit.

Teplé období se nám rovněž nerozlučně spojuje s chutí více se setkávat s kamarády a začínají se organizovat první jarní grilování. Máte už vymyšlené místo, kde budete tento rok s kamarády a rodinou grilovat? Kupte si altán!

Koupě altánku není finančně náročná. A pokud máte v zahradě místo, kam ho umístit, tak nemáte proč váhat. Altán vám zabezpečí potřebnou ochranu před povětrnostními podmínkami a můžete v něm trávit čas i kdyby bylo trošku chladnější. Je však pár věcí, na které je třeba si dát pozor, aby byla vaše investice opravdu efektivní.

 

Na co si dát pozor při koupi zahradního altánu?

Účel altánku

Jako první je samozřejmě to, aby splnil účel, na který ho chcete. Pokud chcete koupit zahradní altán na grilování, tak by měl mít místo na gril, ale i prostor pro umístění stolu se židlemi. Pokud chcete mít altán jen pro vaše příjemné chvíle, tak vám postačí i menší altán.

 

Výrobce altánku

Na trhu je mnoho výrobců altánů a možnosti, kde si je koupit. Jsou velkoprodejci a obchodní řetězce. Pak je mnoho menších odborníků a lokálních výrobců. Jinou možností je vyrobit si altán svépomocí. Altánky nejsou drahou záležitostí, proto pokud nejste zdatný mistr, tak přistupte raději ke koupi. K výhodám například patří i to, že si můžete vybrat z mnoha tvarů a barev, prodávané altánky mají většinou záruku kvality. K dalším výhodám může patřit to, že pokud i náhodou mají nějakou chybu, tak se dají reklamovat. Tak či tak si výrobce ověřte a viz několik referencí. Pokud jsou klienti spokojeni, tak reference určitě najdete na webu nebo facebooku.

 

Materiál altánu

Altán může být vyroben z více materiálů. Koupíte altán z plastu, kovu, hliníku nebo ze dřeva. Nejoptimálnější volba je samozřejmě dřevo. Dřevo má dlouhou trvanlivost, čili při správné péči se vám investice určitě vrátí. Výhodou jsou rovněž tepelněizolační vlastnosti. A v neposlední řadě je to ekologicky nezávadný materiál. Na webu výrobce si určitě najdete jaké materiály daný dodavatel používá na své altánky. Společnost Mujaltan.cz používá smrkové a borovicové dřevo, které je považováno za jedno z nejkvalitnějších. Dřevo dovážejí z vysokých nadmořských výšek a je to skandinávský nebo sibiřský smrk.

 

Záruka kvality

Jak z výše uvedeného vyplývá, tak velmi důležitá je i záruka kvality. To znamená, že produkty by měly být vyrobeny z kvalitních materiálů, za které se výrobce umí zaručit. Ideální jsou výše zmíněné reference, doporučení a samozřejmě i kvalitní web či komunikace na sociálních sítích.

 

Servis

V neposlední řadě je dobré myslet i na dodatkové služby, které výrobce poskytuje. Důležité je uvědomit si, že i dřevo potřebuje nějakou péči. Pokud vám výrobce dodá altán už se základním impregnačním nátěrem, tak máte o starost méně. Rovněž myslete na to, zda vám altán výrobce doveze a když ano, tak kolik stojí doprava. Případně zda vám umí pomoci se základy, respektive s osazením a stavbou zahradního altánu. Důležitá je rovněž záruka na případnou reklamaci.

Pokud zvážíte tyto body při koupi altánku, tak by vás nemělo nic překvapit. Nejdůležitější je mít na paměti, že upřednostněte raději vyšší počáteční investici. Z dlouhodobého hlediska se vám vrátí určitě dříve než byste měli altán každé dva roky měnit a stavět nanovo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download