22.7 C
Prague
16.6.2021
MaxiMagazín

Archivace aneb zábava na dlouhé zimní večery

Člověk za svůj život nashromáždí spoustu dokumentů, listin a dalších materiálů, které je potřeba uchovávat. Ať už jde o různé smlouvy, rodinné fotografie, vysvědčení či cokoliv jiného, měli byste mít ve všem pořádek. A není právě zima ideálním obdobím na to, abyste si ho sjednali?

Teď před Vánoci máte nejspíš starostí dost. Je potřeba doshánět poslední dárky, uklidit domácnost, napéct cukroví, koupit kapra, nachystat stromek. Pak přijde období rodinného klidu a pohody, návštěv. Následuje oslava nadcházejícího roku. A dál? Pak už se život zase vrátí do starých kolejí. Venku ale bude ošklivo a zima, a tak vás čeká spousta večerů a víkendů strávených doma. Co takhle využít je pro archivaci?

Nearchivuje se jen ve velkých firmách

Zní vám archivace jako pojem z firemní sféry? Nikoliv. Skromný archiv si můžete vybudovat i doma. Uchovávat se hodí vyúčtování energií, doklady k přiznaným sociálním dávkám, výplatní pásky, nájemní, kupní smlouvy, doklady stavební dokumentace a mnoho dalších dokumentů. A kam s nimi?

Zavřete vše do krabice

Chcete-li mít ve všech dokumentech pořádek, investujte pár stovek, pořiďte si archivační krabice, šanony a fólie. Listiny uložte do fólií, ty dejte do šanonu a šanony ještě do krabice, aby se na ně neprášilo. Mnohé archivační boxy jsou vyráběné přesně v takových rozměrech, aby se do nich vešel určitý počet šanonů. Mívají také ucha pro snadnější přenášení.

Vyhraďte si polici na půdě nebo ve sklepě

A kam papírové krabice plné dokumentů odnést? Můžete je dát do sklepa či na půdu. Avšak pozor! Neměly by zůstávat ve vlhkém prostředí, takže některé sklepy jsou nevhodné. Své místo mohou najít rovněž pod postelí či na skříni. Hlavně je dobře uzavřete a také detailně popište, ať nemusíte celou krabici rozdělávat, až budete jednou něco hledat, nebo až zapomenete, co se vlastně uvnitř ní nachází.

Související příspěvky

Cestujte stylově s taškami Reisenthel

redakce

Čištění koberců už přenecháme jen profesionální firmě. Kartáčové tepování Brno

Veronika

Nakupování kosmetiky na internetu

majda