12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Čas Vánoc je časem pomáhat

Sváteční atmosféra i šílený shon – to je pro mnohé z nás symbolem Vánoc v posledních letech. O to vzácnější ale máme příležitost najít si čas na dobrou věc. Proto se Kärcher rozhodl zpestřit letošní adventní období a podpořit zajímavý projekt Prahy 7 a usnadnit tak práci lidem v tíživé životní situaci.

Cílem projektu Prahy 7 je jeden z nejdůležitějších aspektů dobře fungující společnosti – poskytnutí práce lidem, kteří ji potřebují. A právě lidé v tíživé životní situaci, osoby bez domova či ti, kterým jeho ztráta reálně hrozí se podílejí na zvýšení čistoty městského obvodu Prahy 7. Jejich práce je ale často těžká, proto se jim Kärcher rozhodl situaci trochu ulehčit.

„Jsou mezi nimi klienti úřadu práce, lidé z ubytoven či kupříkladu osoby po výkonu trestu – ti všichni dlouhodobě jen velmi obtížně shánějí zaměstnání, z čehož plyne riziko prohlubování jejich životní krize. Řekli jsme si, že nejlepší způsob, jak těmto lidem pomoct, je dát jim práci. Pokud o tuto pomoc stojí, dostanou šanci znovu se postavit na nohy,“ uvádí k projektu Jan Čižinský starosta Prahy 7 (PRAHA 7 SOBĚ).

uklid_chodniku_upravene_14122016_4

Společnost Kärcher ví, že použití zametacích strojů je rychlejší a komfortnější než běžný úklid s koštětem. Proto se rozhodla dodat do ulic Prahy 7 5 ručně vedených zametacích strojů, které celý úklid zrychlí a zefektivní. Práci uklízečům usnadní zejména v místech, na kterých není možné nasadit velké úklidové stroje (např. nově opravené chodníky). Kluzkého a znečištěného povrchu se ale ani tady lidé bát nemusí, a to právě díky iniciativě firmy Kärcher.

„Všimli jsme si tohoto projektu a hned jsme se rozhodli jej podpořit. Nejenže přinese čistší chodníky, ale pomůže i lidem, kteří se rozhodli vzít svůj život konečně do svých rukou. Zaslouží si proto nejen náš respekt a uznání, ale i něco, co zefektivní a ulehčí jejich práci. Nové čisticí stroje Kärcher jsou určené pro jednoduché čištění ulic a chodníků. Úklid je díky nim až šestkrát rychlejší a bez zbytečného víření prachu,“ říká jednatelka společnosti Kärcher ČR Milada Skutilová, která radnici Prahy 7 ručně vedené zametací stroje věnovala.

 

O projektu Prahy 7

Unikátní systém ručního úklidu chodníků odstartoval na jaře roku 2016. Projekt staví na myšlence, že pokud lidé znají uklízeče, který udržuje jejich okolí v čistotě, nebudou mu chtít zbytečně přidělávat práci. Proto má každá lokalita sedmého pražského obvodu stálého přiděleného pracovníka.

uklid_chodniku_upravene_14122016_2

Chodníky se čistí denně ve dvou fázích, v problematických lokalitách často i třikrát. Efektivní ruční čištění provádí 14 stálých pracovníků, kterým dočasně vypomáhají i brigádníci.

„Zametání ulic je náročné a vyčerpávající. Vítáme proto jakoukoli pomoc, která našim uklízečům jejich práci usnadní. Chtěl bych poděkovat společnosti Kärcher za jejich štědrý dar,“ dodává starosta Jan Čižinský.

Související příspěvky

Letní dovolená v Rakousku u jezera

redakce

Zima klepe na dveře, nepouštějte si ji do ložnice

redakce

Tenisové doplňky pro ozdobu i pro ochranu raket

redakce