8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

S alergeny v koberci si poradí hloubkové strojové čištění

Když se nám naposledy rozrostla rodina o dalšího potomka, věděli jsme, že je načase přestěhovat se do většího. Podařilo se nám najít pěkný velký byt v klidné části města, přitom nepříliš daleko od centra. Byt byl z části zařízený, na podlahách byly koberce, z toho jsem měla z části radost, protože předtím jsme koberce neměli, ale na druhou stranu jsem si nemohla být jistá jejich zdravotní nezávadností.

Nevěděli jsme, kdo před námi v bytě bydlel a v jaké stavu koberce opravdu byly. Protože máme malé děti, které neustále lozí po zemi, nechtěla jsem nic riskovat. Museli jsme koberce nechat vyčistit a vydezinfikovat. Chtěla jsem ale, aby firma, které tuto práci zadáme, provedla vše pořádně a kvalitně. Abych z koberců nemusela mít obavy, potřebovali jsme důkladné hloubkové čištění.

Pročetla jsem si informace o jednotlivých metodách, které úklidové firmy nabízejí. Došla jsem k názoru, že nejdůkladnější provedení je strojové čištění. Tuto metodu poskytuje A SERVIS LIPKA, s.r.o.čištění koberců, sedaček Brno, se kterým jsem si čištění domluvila.

Zaměstnanci servisu nás navštívili a přivezli si s sebou různé stroje a čisticí prostředky. Vyptala jsem se ještě, jestli opravdu používají i dezinfekci. Ujistili mě, že chemie, kterou budou na koberce nanášet, má silné čisticí a dezinfekční účinky. Likviduje účinně roztoče, bakterie a všechny možné alergeny. Jakmile budou s prací hotoví, nemusím se už o zdraví dětí bát. S klidem je můžu nechat batolit se na zemi.

Protože jsem viděla, že chemii aplikují na všechna místa a strojem s kartáči ji roztírají do všech vláken i do hloubky, přestala jsem mít obavy. Vyčištěné koberce pak nádherně voněly, byly pěkně měkoučké a hlavně perfektně čisté. A SERVIS mě moc potěšil a moc jim děkuji.

Pracujete z domu, ale nedonutíte se, protože na vás nikdo nedohlíží? Takto to zvládnete

Práce z domova není pro každého. Zezačátku to vypadá jako ráj na zemi, po čase se však může ukázat, že bez dohledu nejste schopní nic pořádného dotáhnout do konce. Někdy dokonce nezvládnete ani začít. Ale s těmito radami si s tím určitě mnohem lépe poradíte. Zaprvé si určitě určete čas, kdy budete pracovat. Jistě, řeknete si, že na to máte celý den, ale tak by to nemělo být. Jednak to budete odkládat, a poté už to ani možná nestihnuta. Proto si určete jasně dané hodiny, kdy budete pracovat, a kdy budete odpočívat.

47217464 - close-up of coffee spilling from cup on carpet

Dále je také důležité, ve kterou dobu se vám pracuje nejlépe – jste výkonnější po ránu nebo večer. Spoustu lidí je sice těžké vykopat ráno z postele, ale když už se to podaří, zvládnou toho dopoledne mnohem víc, než by bývali zvládli odpoledne. Vyzkoušejte, kdy se nejlépe pracuje vám.  Dále byste si měli najít jedno neměnné místo, které bude sloužit výhradně práci. Nemělo by vás tam nic rozptylovat a měli byste tam mít vše, co k práci potřebujete.

A nediktujte si, že to musíte zvládnout za pracovní týden. Lidský organismus nezná nic takového jako je pracovní týden. Pokud vám to ve středu nějak nejde od ruky, protože už je půlka týdne a vy máte všeho plné zuby, udělejte si pracovní den v sobotu, kdy budete víc ve formě. Takto tyto práce budete zvládat levou zadní a získáte více volného času. Jen se ho nesnažte vyplnit například čištěním koberce nebo něčím podobným. Tento čas byste si měli užít a ne věnovat hned zase povinnostem.

Ty raději přenechte úklidové firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o., metodické čištění koberců Brno, která nabízí to nejlepší čištění koberců a další úklidové služby.

Související příspěvky

Nové družstevní byty v Praze kombinují klasické výhody s moderní architekturou

redakce

I s vysokými účty za vytápění se dá stále něco dělat

Veronika

PVC podlahy slaví velkolepý návrat, jaké jsou hlavní výhody této podlahové krytiny?

majda