14.3 C
Prague
25.9.2022
MaxiMagazín

Proč se vyplatí investovat do zateplení stropů v rodinném domě? 

Chcete investovat do svého bydlení, abyste zvýšili komfort aktuálního žití v domácnosti? Hledáte rozumné investice, které by tolik nezatížily nastavený rodinný rozpočet, ale na druhou stranu byly skutečně účinné a pomohly vám? Každý rok je jednou z největších položek rodinného rozpočtu právě vytápění. Na něj vynaložíte ročně i několik desítek tisíc Kč. Hledáte skutečně efektivní řešení, jak snížit výdaje na vytápění? Zaměřte se na zateplení stropů! Tato investice se skutečně vyplatí.

 

Stropy jsou nejrizikovějším místem každého domu či vytápěné místnosti

Nezáleží na tom, zda máte starší rodinný dům z tradičních cihel nebo moderní dřevostavbu, která stojí jen pár let. Nejvíce rizikovým prostorem každé stavby jsou stropy. Právě jimi totiž uniká nejpodstatnější část tepla. Jak je to možné? Odpověď jsme se všichni učili již na základní škole, konkrétně v hodinách oblíbené fyziky. Teplý vzduch má nižší hustotu, nežli vzduch studený. Je lehčí a stoupá tedy směrem vzhůru, zatímco studený vzduch se drží u země. Teplý vzduch stoupá směrem ke stropům a pokud ty nejsou zateplené, uniká drahocenné teplo velice rychle a ve velkém množství pryč. Právě z těchto důvodů je zateplení stropů logickou obranou.

 

Úspora až 30% aktuálních nákladů

Zateplení půdních prostor a stropů s sebou přináší opravdu vysokou účinnost. Ta se projevuje nejvíce v úsporách za celkové vytápění. Díky tomu, že teplý vzduch zůstane déle v obytné místnosti, není nutná tak vysoká síla vytápění. Vaše náklady na vytápění mohou být až o 30% nižší, než jsou právě teď. 30% ze současných výdajů může být i částka přesahující hodnotu 10 000 Kč ročně, což není málo. Stačí vybrat správnou metodu a použít jí.

nohyvteple

Nejlepší je zateplovat  metodou foukané izolace

Stropy a půdy se dají zateplovat různými způsoby a rovněž i materiály. Nejefektivnější metodou současnosti je ovšem zateplení pomocí foukané minerální izolace. Ta vytvoří na ploše půdy i v dutinách souvislou vrstvu izolačního materiálu bez jakýchkoliv mezer. Mezi nejlepší materiály na trhu u této technologie rozhodně patří izolace Magmarelax.

 Detailní informace o tomto typu izolace najdete na www.mojeizolace.cz.

Související příspěvky

Co všechno vám může nabídnout zkušená projekční kancelář?

redakce

Přemýšlíte i v létě, jak snížit výdaje za vytápění v zimním období?

redakce

Nové bydlení na Vackově

redakce