Čeká nás opět suché léto. Jak se na něj správně připravit?

 

Podle odborníků nás čeká horké a suché léto. Pro ty z nás, kteří během léta rádi trávíme volné chvilky na zahradách to nejsou úplně pozitivní zprávy. Pohled na vysušený trávních a usychající stromy nikoho z nás netěší. Proto je dobré se na taková suchá léta dobře vybavit.Jak se tedy vypořádat se suchem, pokud chceme, aby nám to na zahradě hrálo všemi barvami a záhonky i stromy nám plodili to nejlepší a nejšťavnatější z nich ?

Důležité je spořit každou kapku a využít pro zásobování zahrady i domu cokoliv, co se dá. Ale jak na to ?

 

Vytvořte si zásobárnu

Hospodaření vodou nabírá v posledních letech na významu. To je důvod, proč častěji využíváme i alternativní zdroje. Vyhrává ten, kdo má na svém pozemku větší přírodní vodní plochu jako je rybník, větší jezírka nebo vlastní potok. Kdo z vás je ale tím šťastlivcem? Musíme hospodařit s tím, co máme. Ideální je využít dešťovou vodu a odvést ji ze střechy do nádrže a vytvořit si tak zásobu na sušší časy. Sofistikovaný způsob představují retenční nádrže. Ti, kteří ale mají starší domy, nebo nemají možnost si takovou nádrž pořídit mohou svádět vodu ze střechy do cisterny, nebo využívají svod přímo do sudu. Jak ale odtud vodu dostat?

Už žádné konve

Sudové čerpadlo Kärcher BP 1 Barrel Set obsahuje vše, co potřebujete pro pohodlné zavlažování. Je vybaveno plovákovým spínačem, který umožňuje snadné a rychlé ovládání. Vestavěný předfiltr chrání čerpadlo před nečistotami, které jej pak nezanáší a čerpadlo déle vydrží. Nezáleží na tom, jaký a jak hluboký sud máte (maximální hloubka ponoru čerpadla 7 m), díky flexibilnímu uchycení a nastavitelné délce hadice můžete využít různé druhy sudů. Součástí setu je i univerzální hadicová spojka a hadice PrimoFlex® (1/2″) o délce 15 m, kterou snadno dosáhnete i na vzdálenější záhony. Hadice neobsahuje ftaláty, a tak je zdravotně nezávadná a máte jistotu, že k rostlinám přivádíte „zdravou“ vodu.

Více na www.karcher.cz a blogu www.svetcisteni.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download