12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Proč vlastně musíme stínit zimní zahradu?

Výstavbou zimní zahrady starost o tento konstrukčně nápaditý artikl rozhodně nekončí Je třeba popřemýšlet o vhodné stínící technice a současně i o klimatizaci, která vám napomůže s regulací teploty. Majitelé zimních zahrad nám dají jistě za pravdu, že bez kvalitního zastínění to prostě nejde.

Sluneční paprsky dopadající na skleněné tabule z větší části prostoupí dovnitř a pod tíhou permanentního působení se postarají o záhubu všech pěstovaných rostlin. Kromě toho se vám zde bude špatně dýchat a o stékající pot po tváři nebude nouze.

Při tom stačí pouze využít jednu z mnoha možností a sáhnout buď po kvalitní stínící technice, nebo klimatizaci. Klasické větrání za pomocí otevřeného okénka je nejméně pohodlnou volbou a navíc je třeba nainstalovat síť proti hmyzu.

 

Stínící technika dle aktuálních trendů

Stín je v letních dnech, kdy se teplota dostává přes hodnoty 30°C důležitým prvkem k zajištění určitého komfortu a úrovně pro odpočinkové sezení. Pokud vaše zimní zahrada není vybavena stínící technikou, raději si najděte rozkvetlý košatý strom, kde vám bude určitě lépe.

Naštěstí se na trhu objevuje obrovské množství sortimentu rozdílného estetického charakteru a designového rysu. Pamatujte, že vnitřní stínící technika sice chrání před dopady slunečních paprsků, ale prostupem přes sklo se do prostoru zimní zahrady dostává i tepelná energie. Ta pak negativně navyšuje vnitřní teplotu prostoru a tím sezení v zimní zahradě ztrácí na váženosti.

 

Zimní zahrada je skleník, nezapomínejte na to

Je nutné si uvědomit, že každá zimní zahrada je ve své podstatě malým skleníkem, proto je více než důležité svou pozornost zaměřit na odpovídající zastínění, čímž mimo jiné ochráníte i rostliny před spálením.

V případě, že by vás zajímali další informace o zimních zahradách, navštivte odborníka na stránkách www.hobbytec.cz.

Související příspěvky

Jaký druh krbu si vybrat?

majda

Kouzelné vločky od MAGMARELAX vám ukáží jarní úklid v jiném světle

majda

Podle jakých kritérií se řídit při výběru vany?

redakce