-0.6 C
Prague
2.12.2020

Čeká vás dovolená v Rusku? Začněte vyřizovat vízum!

Rusko je překrásná země, která bezpochyby má co nabídnout. Jelikož se jedná o největší stát světa, poznáte zde mnoho odlišných rysů. Moderní velkoměsta, chudý venkov, nejznámější stavby světa i překrásnou nedotčenou přírodu. Výlet do Ruska je zážitkem na celý život. Musíte se na něj ovšem zodpovědně připravit.

Největší komplikací při cestě do Ruska jsou víza. Jsme už zvyklí na pohodlné cestování v rámci EU, kdy nám stačí mít u sebe občanský průkaz, a tak zapomínáme, že jinde platí daleko přísnější pravidla. Do Ruska jsou obzvlášť striktní.

 

Potřebujete sehnat pozvání

K vyřízení víza do Ruska potřebujete cestovní pas, který musí být platný ještě aspoň půl roku po plánovaném návratu a musí mít 2 nebo 3 volné strany, kopii pasu, vyplněný formulář, potvrzení o uzavřeném cestovním pojištění, dokladovou fotografii a také pozvání. To bývá největší komplikací.

Pozvání musí souviset s tím, za jakým účelem se do Ruska chystáte – jestli zde budete jako turista, obchodník, na pracovním výjezdu, studijním pobytu apod. Někdy vám pozvání zařídí hotel, který si objednáte, jindy škola nebo firma. A pokud jej nemáte, vyřídí ho pro vás specializovaná firma, která nabízí pomoc s vyřízením víza do Ruska.

 

Počítejte raději s 30 dny na vyřízení

Vízum do Ruska je spíše formalitou. Pokud dodáte všechny podklady v pořádku, pravděpodobně jej dostanete. Jenže příprava chvíli trvá. Jestli už máte vše včetně pozvání vyřízené, počítejte se 7 pracovními dny, které má deklarované ruské vízové centrum. Můžete si připlatit za expresní zpracování za 4 dny, nicméně cena je pak o tisícovku vyšší. Jestli ještě pozvání nemáte, počítejte zhruba s měsícem, než se podaří všechno vyjednat.

Z toho jasně vyplývá, že plánujete-li vycestovat o letošních prázdninách, máte nejvyšší čas začít jednat. Zkontrolujte platnost pasu, opatřete si barevnou dokladovou fotografii, vyplňte žádost a … Už vám z toho všeho jde hlava kolem? Nechte si pomoct. Více informací najdete na www.ruskevizum.cz.

Související příspěvky

Kapesní zavírací nože má ve své kapse celá naše trampská parta

redakce

Levné stěhování firem se vyplatí

majda

Gute Firma für die Reinigung von Fenstern, Fassaden, Nano-Imprägnierung, Höhenarbeiten Wien

Veronika