8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Co mít vždy s sebou na cestách

Pravidelné cestování vás donutí přemýšlet nad tím, bez čeho se na cestách neobejdete. V kufru svého auta máte dostatečný prostor na něco jako krabičku první pomoci, a to včetně zábavy na cesty. Co všechno s sebou vozíte v autě a co se opravdu vyplatí mít u sebe?

Polštář a deka

Přemýšlíte, proč v autě vozit polštář a deku? Pokud jste někdy cestovali dlouho, určitě víte, že není dobré řídit za každou cenu, když jste unavení. Raději si zastavte na odpočívadle a alespoň pár hodin se vyspěte. Deka je skvělá také, když si chcete dát na konci cesty piknik nebo jedete v létě například k vodě. Polštář vám může zpříjemnit sezení v autě, nejen na dlouhých cestách.

Zábava na cesty

Kdo často cestuje s celou rodinou, včetně dětí, určitě ví, jak je důležitá zábava na cesty. Mezi takovou patří například karty, knihy nebo jiné hry do auta. Dětem můžete pořídit také sluchátka a nechat je v autě poslouchat hudbu, případně se dívat na pohádku z tabletu. Dejte si však pozor na ty, aby se jim po cestě neudělalo špatně. Mějte ověřené, že jim čtení ani sledování filmů v autě nevadí.

Potraviny

Je dobré mít u sebe v kabelce, ale také v autě něco na zub. Mělo by se jednat o trvanlivé potraviny. Mezi nejoblíbenější patří malý pytlík cereálií, případně cereální tyčinka. Hodí se i suché krekry nebo třeba zeleninové chipsy. Myslete však na to, že pokud budete jíst v autě, nejspíš pak bude potřeba důkladně jej vysát. Věděli jste, že téměř 75 % mužů zakazuje svým ženám jíst v autě?

Voda s sebou

Kromě jídla je voda v autě téměř samozřejmostí. Po ruce si připravte pet láhev s čistou vodou, ale nebojte se v autě vozit i kanystr s vodou. Na cestách se vám totiž může stát, že si budete potřebovat ruce, případně použít vodu například na hašení. Kdo takovou situaci už zažil, nikdy nevyjede bez vlastní, i když malé, zásoby vody.

Oprava auta

Je dobré mít s sebou v kufru alespoň základní sadu na opravení auta. Je pravda, že opravu tachometru ani opravu řídící jednotky si sami nevyřešíte, ale menší problémy ano. Mějte v autě šroubovák, opravářskou golu s nástavci a zkontrolovanou povinnou výbavu.

Technika s sebou

Pokud se chystáte v zimě na hory, sněhové řetězy by měly být samozřejmostí. Stejně tak dbejte na pravidelnou kontrolu technického stavu vašeho vozidla. Mějte v telefonu uložené číslo na svého technika, případně servis, kdyby se cokoliv stalo a myslete i na náhradní autoklíč s imobilizérem. Jeden klíč mějte vždy u sebe, druhý schovaný doma, u partnera nebo třeba u rodičů. Nikdy nevíte, kdy jej budete potřebovat.

Související příspěvky

Havarijní pojištění nemusí být drahým rozmarem. Výhodně ho lze sjednat i online

redakce

Vysokozdvižné i paletové vozíky pro váš sklad nabízí TOR Industries

redakce

Blíží se dovolená, ale kde nechat auto?

redakce