12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Cvičení doma, či v posilovně: jaké jsou rozdíly?

Stále více lidí se chce udržovat v tělesné kondici. Pokud i vy uvažujete nad tím, že začnete pravidelně cvičit a formovat svoji postavu, pak možná přemýšlíte, zda je lepší chodit do posilovny, či cvičit doma, a jaký styl cvičení by vám nejvíce vyhovoval.

Klasická posilovna

Navštěvovat pravidelně fitness centrum má mnoho výhod, převážně pak tu, že vás více motivuje. Na výběr máte opravdu širokou škálu strojů a pomůcek a jste obklopeni lidmi se stejným záměrem. V posilovně můžete cvičit jak kardio, tak klasické posilovací cviky.

Velkou výhodou posiloven je pak možnost cvičit s osobním trenérem, který vás naučí cvičit správně a efektivně. Může se tak stát vaší velkou motivací a hnací silou do budoucna.

Cvičení doma

Cvičit doma s vlastní výbavou se zdá jako ta lepší varianta, především z hlediska pohodlí. Nemusíte nikam jezdit a utrácet peníze, nemusíte se speciálně strojit a nikdo vás u toho nevidí a nemůže vás tak například soudit.

Na druhou stranu vás však domácí cvičení láká k tomu, že můžete dělat mnoho jiných věcí – tedy prokrastinovat. Mnoha lidem doma chybí potřebná disciplína a motivace.

Další možnosti

Pokud nejste příznivci klasického kardio tréninku či posilování, existuje mnoho dalších možností, jak se udržovat ve formě i jednodušší a zábavnější formou. Pokud máte rádi hudbu a tanec, můžete vyzkoušet aerobik či zumbu. Chcete-li zpevnit své tělo, dobrou volbou by mohla být jóga nebo pilates. Zkrátka se nebojte experimentovat a hledat to, co vám vyhovuje.

Pokus vás cvičení začne bavit a uděláte si z něj zvyk, bude vás to hned více motivovat k pokračování. Proto ať už zvolíte jakoukoliv možnost udržování se v kondici, je důležité se do cvičení příliš nenutit, avšak ani se hned nevzdávat.

Související příspěvky

Tři čtvrtiny lidí potřebují spát v absolutním klidu, 90 % chce kvalitní matraci

majda

Cvičením a kvalitní stravou k lepším zítřkům aneb jak najít ztracenou motivaci

redakce

Předcházejte vbočenému palci

redakce