12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

4 rady pro výběr dětské postýlky

Potřebujete vybrat dětskou postýlku, ale při pohledu na pestrou nabídku se cítíte bezradní, protože nevíte, co všechno sledovat? V takovém případě vám může pomoci následující článek, který je zaměřený na 4 rady týkající se výběru té správné postýlky pro miminka. Po jeho přečtení budete lépe vědět, jaké parametry jsou pro vás skutečně důležité a co naopak můžete postrádat.

Stahovací bočnice

Aby se postýlka snadno používala a nabídla potřebný komfort nejenom pro miminko, ale také pro rodiče, hodí se stahovací bočnice. Ta se dá v případě potřeby snížit a následně zase vrátit na původní místo, kde slouží jako zábrana před pádem. Jakmile dítě poroste, možná oceníte i možnost vyndání jednotlivých příček, což některé dětské postýlky také nabízí.

Polohovatelný rošt

Polohovatelný rošt u dětské postýlky je možné nastavit do třech různých poloh. Snadno tak najdete takovou, která bude v optimální výšce pro dítě, ale i pro vás. Postýlka tak může například navazovat na klasickou postel, či být chytře umístěna poblíž stěny.

Úložný prostor

Jakmile do rodiny přibude dítě, znamená to spoustu věcí na víc. Jde o oblečení, ale i nejrůznější potřeby, jako jsou plenky a podobně. A to všechno je potřeba někam umístit. S novým nedostatkem úložného prostoru může pomoci praktický šuplík pod postýlkou. Ten bývá součástí některých modelů a k ostatním se většinou dá samostatně doplnit, takže se můžete rozhodnout, jestli chcete jednoduchou variantu či si přidáte trochu místa navíc.

Skladné cestovní postýlky

Speciální kategorií jsou cestovní postýlky, které jsou skladné, lehké a dobře se s nimi manipuluje. Jde o skvělou volbu pro rodiče, kteří tráví hodně času na cestách a chtějí svému dítěti dopřát dostatečný komfort. Pro snadnou manipulaci mohou být vhodné také postýlky pro miminka na kolečkách, které si jednoduše přesunete v rámci pokoje.

Související příspěvky

Vývoj plastových polotovarů musí podléhat přísné kvalitě

redakce

Hledáte ideální kočku do bytu? Poradíme vám

majda

Péče o zahradu před zimou

majda