3.1 C
Prague
20.1.2021

Jak dostat své břicho do formy

Jaká je nejproblematičtější část vašeho těla, kterou byste chtěli zhubnout? Velké množství lidí odpoví, že je to břicho. Břicho je opravdu kritickým místem, kde se nadbytečné kilogramy často drží. Nechte si poradit, jak i břicho dostat do formy.

 

Zvažte se a změřte

Na začátku hubnutí byste se měli vždy zvážit a změřit. Někteří lidé si na váhu stoupají každý den a nevidí žádnou změnu, i v profesionálním fitness klubu vám řeknou, že hmotnost může být někdy matoucí. V pouhé hmotnosti totiž nevidíte poměr tuků, vody a svalů, ten se může cvičením opravdu rychle měnit. Směrodatné by tak měly být hlavně centimetry. Změřte si obvod prsou, pasu, boků a stehen a sledujte ubývající centimetry na těchto místech.

 

Vyfoťte se

Před cvičením, ať už chcete pravidelně chodit do fitness nebo si vyberete sálové lekce pro posílení břicha, se vyfoťte. Udělejte si fotku zepředu i zboku. Můžete ve spodním prádle, ale také ve cvičebním nebo v běžném oblečení. Je dobré mít srovnání před a po vašem úsilí. Na fotkách uvidíte všechny změny nejzřetelněji.

 

Najděte si správnou aktivitu

Při výběru aktivity myslete na to, co vás opravdu baví. Vyberte si takové cvičení, které se vám bude líbit a zároveň bude cílit na vaši kritickou partii, kterou je břicho. Měli byste volit takové cvičení, které posílí hlavně střed vašeho těla. Nebojte se obrátit na profesionály a nechat si vytvořit podrobný cvičení plán.

 

Cvičte denně

Aby bylo vaše břicho již brzy štíhlé a mohli jste se jím pyšnit v plavkách, tak jej posilujte denně. Každý den můžete využít členství ve fitness klubu a posilovat břicho, protahovat svaly a za odměnu si dopřát i relaxaci ve wellness zóně.

 

Správný jídelníček

Samozřejmostí, jak získat krásné a ploché břicho, je kromě cvičení, také správný jídelníček. Měli byste z něj vyřadit veškeré cukry, ponechat pouze zdravé tuky a přidat do jídelníčku bílkoviny. Velkým pomocníkem vám může být také protein, který si můžete rozpustit ve vodě, v mléce nebo z něj vytvořit například proteinové palačinky. Nezapomínejte také na dostatečné množství zeleniny, hlavně přidejte saláty, salátové okurky, špenát a veškeré zelené potraviny.

 

Čemu se vyhnout

Pokud chcete rychle zredukovat přebytečné kila v oblasti břicha, vyhněte se sladkým limonádám, smaženým pokrmům a sedavému zaměstnání. Pokud takové zaměstnání máte, denně si dopřejte, vedle pravidelného cvičení, alespoň třicetiminutovou procházku.

Související příspěvky

Cvičením a kvalitní stravou k lepším zítřkům aneb jak najít ztracenou motivaci

redakce

Tři čtvrtiny lidí potřebují spát v absolutním klidu, 90 % chce kvalitní matraci

majda

Nestyďte se nosit dioptrické brýle

redakce

1 komentář