8.5 C
Prague
21.4.2024
MaxiMagazín

Do varu vás dostane kapela REVOLUCE

Kapela REVOLUCE vznikla v roce 2017 a tvoří ji 3 členi: Petr, Pavel a Martin Novákovi. Jejich repertoár je složen pouze ze skladeb vlastní tvorby. Jaké mají sny, co je baví a kde se vzala myšlenka na založení kapely?

Klasická otázka: kdy a koho napadlo založit kapelu a začít vystupovat?

Bylo to v roce 2017 v létě a nápad se zrodil v hlavě Petra, kdy se svým bratrem Pavlem skončili v tehdejším hudebním seskupení, které se zaměřovalo na převzatou hudbu. V té době už měl Petr „na kontě“ pár autorských skladeb. Sám Petr k tomu říká: „Byl to jasný syndrom vyhoření a tzv. ponorky. A v tu chvíli se zrodil jasný plán, a to věnovat se čistě jen autorské hudbě. Pak to šlo rychle. Zavolal jsem bratrovi, přibrali jsme synovce Martina, který v tu dobu teprve začínal hrál na bicí, a kapela byla na světě.“

No a začal maratón zkoušek, sehrát se, a hlavně vytvořit dostatečný počet skladeb, aby kapela mohla tenkrát vystupovat alespoň 30 minut.

Jaký je příběh za názvem kapely?

Budete se divit, ale příběh je naprosto jednoduchý. Bez dlouhého přemýšlení se najednou v hlavě zrodil tenhle název. Možná to bylo tím, že měl název reflektovat výraznou změnu v našem hudebním životě. Takže taková revoluce, a to přesně vystihuje tu změnu (k lepšímu 😊)

Máte všichni stejné příjmení. Je to jen shoda jmen nebo jste jedna rodina?

Ano, jsme jedna rodina, a to je myslím taková naše další výjimečnost, že se tolik členů kapely najde v jedné rodině.

Který hudební nástroj je váš nejoblíbenější?

Doufáme, že každý, kdo hraje v kapele na svůj nástroj, tak je zároveň ten jeho nejoblíbenější…

Petr – sólová kytara

Pavel – basová kytara

Martin – bicí

Jaký je hlavní hudební styl kapely?

Základní styl je ROCK, který má u různých skladeb nádech PUNKU, HARD ROCKU nebo i stopy POP ROCKU. A takhle přesně to chceme dělat.

Kdo jsou vaše hlavní hudební inspirace?

Vyloženě nemáme nějaké hudební inspirace. Přijde múza a jde se tvořit. Samozřejmě různé hudební vzory kapel by se určitě našly, ale inspiraci u nich nehledáme. Ať je naše tvorba co nejvíc originální.

Jak se vyvíjel váš hudební styl od vzniku kapely?

Řekl bych, že tak nějak držíme stále stejný styl a rukopis tvorby, jak tomu bylo na počátku. Uvidíme, kam se to postupem času nasměruje, ale zatím výraznou změnu ve stylu nechystáme.

Kde vás mohou fanoušci potkat?

Mohou se s námi potkat na různých festivalech, městských slavnostech, pivních slavnostech, hudebních klubech nebo i občas soukromých akcích. Nebo taky v hospodě, kdy jdeme prostě jen tak společně na pivo.

Hrajete vlastní tvorbu. Jak vypadá proces tvoření nové písně, máte speciální rituál nebo se najednou objeví paní Múza?

Přesně tak, najednou se objeví múza a jde se na to. Takové marné pokusy o tvorbu z donucení máme samozřejmě také za sebou, ale to nikdy nikam nevedlo.

A proces? Pokud se tedy nějaká múza objeví, tak co se děje dál?

Múza si nevybírá, takže někdy je v hlavě melodie a k ní se pak tvoří text a někdy je to přesně naopak. Textů je kolikrát rozepsaných více a jsou zkrátka v šuplíku a čekají na svou příležitost 😊. Některé se doplní, některé úplně předělají. Vždy se udělá základní kostra skladby a pak se to společně všechno ladí ve zkušebně až do zbláznění. A to ještě není vše! V momentě, když je písnička hotová a dá se říct, že už ji známe zpaměti, tak teprve v tu chvíli se tomu dává ještě šmrnc, detaily a vychytávají se zpěvy. Zpíváme všichni. Co je důležité říct, tak asi to, že tvoříme písničky pro lidi, snažíme se na ně dívat i jejich očima, texty tvoříme tak, aby i ti co nás slyší úplně poprvé si v podstatě okamžitě mohli s námi na koncertě zpívat. Aby je to chytlo. A to se naštěstí daří. Díky zpětné vazbě od lidí to víme a žene nás to dál pro ně hrát a skládat.

 

Na jaký zážitek ze svého koncertu nikdy nezapomenete?

No….. to je zajímavá otázka. Ono je těch zážitků celkem dost, většinou jsou úsměvný. 😊

V paměti určitě zůstane úplně náš první koncert, kdy jsme nevěděli, jak budou lidi reagovat na naši tvorbu. A povedlo se to na jedničku! Pak asi, když bráchovi praskla struna u baskytary, což je pravděpodobnost 1:1000000, možná i víc 😊 😊

Ale skvělý zážitek byl, když jeden festival moderoval Honza Čenský a my jsme bez plánování začali hrát jeho legendární pohádkovou písničku „Dělání“ (vyloženě rocková věc 😊) a spolu s lidmi jsme ho přivolali, ať si s námi zazpívá. Samozřejmě to vůbec nečekal a když běžel na pódium, tak prý, že mě zabije. Samozřejmě pozitivně myšleno. Dal to skvěle, všechno vyšlo a ohlas byl velký.

A další klasická otázka: jaké máte plány do budoucna?

Velké!

Máme v plánu další videoklipy. Letos bychom chtěli zvládnout alespoň tři. Děláme na dalších singlech. V tuto chvíli jsou rozdělané dva. A co se týče koncertů, tak hrát všude, kde to jen půjde. I když hrajeme 6 let, tak se stále považujeme za lehce pokročilou kapelu a 6 let v muzice je nic, je to řehole a musí se zkrátka makat. Takže hrát, hrát a hrát…… to je nejdůležitější plán.

Jo…… a teď jsme před takovou metou, kdy silně uvažujeme, že bychom posílili naši bandu o jednoho dalšího člena na postu druhé sólové kytary. Jsme ve fázi takového náboru neboli castingu.

Kde vás můžeme najít na webu?

Najdete nás na streamovacích platformách, jako Spotify, YouTube, Apple Music. Také na Facebooku pod profilem Kapela Revoluce, na Bandzone a samozřejmě na našich stránkách www.kapelarevoluce.cz

Je možné si pořídit i náš merch. K dispozici jsou trička, kšiltovky, náramky, zapalovače, obě studiová alba i flash disky.

Související příspěvky

4 tipy, které ho zaručené vzruší

majda

Kde si vyzkoušet bydlení v roubence na vlastní kůži?

majda

Drahanská vrchovina je rájem běžkařů

majda