Drahé parfémy se vyplatí

 

Používání parfémů je zejména pro ženy naprostou nezbytností. Jenže není parfém jako parfém a vyznat se v nich v obchodě je někdy opravdu oříšek. Zkusme společně parfémům lépe porozumět. Drahé parfémy jsou totiž jediné opravdu kvalitní parfémy, které vydrží vonět po celý den, bez nutnosti aplikaci opakovat.

Jak parfémy dělíme

V obchodech můžete narazit na různá označení parfémů a každé znamená něco jiného. Tím nejkvalitnějším a opravdovým drahým parfémem je ten s označením – Eau de Parfum (EDP, parfémová voda) – ten obsahuje největší podíl vonných látek 12-15%. Druhým označením je Eau de Toilette (EDT, toaletní voda) – podíl vonných látek je menší 9-12%. Třetím je Eau de Cologne (EDC, kolínská voda) – tady je podíl vonných látek jen 6-12%. Rozdíl je patrný v intenzitě vůně ale také v tom, jak dlouho parfém vonět vydrží. Zatímco toaletní vodu můžete na sebe nastříkat vícekrát – i v průběhu dne, kvalitní parfém stačí nanést ráno a celý den pak bude cítit.

Jaké vůně existují

Vůně dělíme do kategorií – a to podle jejich složení. Každý typ vůně se hodí na jinou příležitost. Drahé parfémy se hodí spíše pro zvláštní příležitosti nebo do společnosti, toaletní voda je vhodná pro běžné denní použití, protože není tolik intenzivní. Pokud jde o samotné kategorie parfémů – každému voní něco jiného a každá z nás tak sáhne po jiném druhu. V zásadě je dělíme na vůně květinové, orientální, chyprové, citrusové, dřevité a kožené.

Jak správně parfémy používat

Zejména kvalitní a drahé parfémy bychom měli také správně používat – pro dosažení co nejlepšího výsledku. Toaletní vodu jsme zvyklí na sebe nastříkat jen tak ledabyle ale s aplikací pravého parfému bychom měli být opatrní. Vždy nanášejte parfém na dobře prokrvená místa – tři základní body jsou za ušima, na krku a na zápěstí. Z těchto bodů se pak vůně pomalu a intenzivně uvolňuje a má to ten správný voňavý efekt.

Teď už se vám jistě budou voňavky lépe vybírat – už se v nich umíte správně orientovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download