14.3 C
Prague
25.9.2022
MaxiMagazín

Ekonomické poradenství vám ušetří čas

Podnikáte jako OSVČ a vyděláváte sami na sebe nebo jste majitelem velké firmy s desítkami zaměstnanců? V obou případech pro vás bude ekonomické poradenství přínosem.

Mít podnikatelský záměr je první krok k dobře fungující firmě nebo jejímu rozšíření. Nadšení a plány ale nestačí a měli bychom mít k ruce ještě někoho, kdo objektivně a s nadhledem dokáže vyčíslit případné náklady nebo nastavit správné ceny a mít tak své finance pod kontrolou. Pro malé i velké firmy je tak vhodné využít ekonomické poradenství a nechat si prověřit stávající výdaje i příjmy, nákupy od dodavatelů i přijmout rady ohledně budoucích investic nebo právě podnikatelských záměrů. Ne vždy totiž na své sny hledíme s čistou hlavou a dokážeme je objektivně zhodnotit, někdy nám vidina splnění cíle nebo snu dokáže některé věci zakrýt nebo je posuzujeme jen z krátkodobého hlediska.

 

Kdy má ekonomické poradenství smysl?

Možná si mnozí z vás řeknou, že je to zbytečné, že si umíte vše spočítat sami a že žádné ekonomické poradenství nepotřebujete. Opak je ale pravdou, protože pomoc a rada odborníka se vždy vyplatí a vám ušetří nejen čas s hledáním správného řešení, ale i peníze díky správným investicím a případným změnám v nastavení cenové politiky vaší společnosti. Ekonomické poradenství vám nemá uškodit nebo poukázat na dosud dělané chyby, ale naopak pomoci zefektivnit své podnikání, zvýšit zisky i třeba optimalizovat daně. Ekonom nejenže umí poradit, ale ušetří i zbytečné výdaje, byť v krátkodobém horizontu nám můžou připadat jako smysluplné a dobře investované. V rámci ekonomického poradenství si můžete nechat vypracovat i žádosti o úvěr nebo dotaci či grant, nad kterými byste se třeba zbytečně trápili a nakonec mohli žádost podat s chybami. Tak, jako vy rozumíte svému podnikání, rozumí i ekonomičtí poradci tomu svému a proto je dobré využít služeb odborníka a věnovat se své firmě a jejímu růstu.

Související příspěvky

Co jsou kryptoměny a vyplatí se do nich investovat?

redakce

Podnikatelská půjčka se dá vyřešit za pár minut online

redakce

Rychlé půjčky online existují i s důvěryhodným způsobem financování

redakce