12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Halenky a košile, ve kterých letos vynikneme

Halenky a košile patří nejen k sukním a pracovním oblekům, ale i k obyčejným džínům. Protože dokáží rychle vykouzlit elegantní vzhled, budou vždy oblíbené v každé sezóně. Které druhy jsou trendy a vynosíme je i v zimě?

 

Bílá je univerzální, romantická i divoká

Naprostým základem každého šatníku je bílá košile. Její univerzálnost si získala srdce všech generací. S klasickou bílou košilí a sukní získáme čistý a upravený vzhled, což je perfektní volba nejen na pracovní schůzku, ale i večer na rande.

Košile v bílé barvě však nemusí splňovat jen kancelářský dress code. Hitem jsou rozevláté košile v bohémském stylu, inspirované érou hippies ze sedmdesátých let minulého století. Móda nadměrných velikostí se pak uplatní i zde. Takže si můžeme obléct i větší košili a nechat ji spadnout až pod zadek.

V podobném duchu jako bílé košile se nesou i romantické bílé halenky. Pokud máme doma oblečení, které aspoň trochu vypadá jako po babičce, můžeme ho s klidem oprášit. Halenky s krajkami, lidovými vzory i drobnými kytičkami ovládají duše i těch nejzatvrzelejších odpůrců romantiky.

 

Samá nudná romantika? Ale kdeže!

I když halenky a košile z nás vždy vykřesají to něžnější, rozhodně nemusí jít o cudnou romantiku. Přehlídková mola i srdce zákaznic totiž válcují i nejrůznější extravagantní střihy a vzory.

Žhavé a aktuální jsou například halenky z průsvitných látek. Taktně odhalit můžeme nejen paže, ale i záda nebo rovnou celý trup. Hlavní slovo mohou mít také zvířecí a tropické vzory. Tygrované a zebří motivy, velké květy a listy, zkrátka africká džungle. I tak může vypadat naše halenka.

 

Chce to objem

Ačkoliv ženy mají tendenci si na mírách spíše ubírat, aktuální trendy tomu nevycházíj příliš vstříc. Vedle oversized velikostí totiž dominují módním katalogům nabíraná ramena a balónové rukávy.

I když se na poprvé můžeme zaleknout, že nám tato móda dodá opticky na váze, bát se nemusíme. Je totiž evidentní, že jde o záměrný design, nikoliv o naše tlusté paže. Navíc takto výrazným vrškem pomůžeme ubrat rozměry zbytku těla.

Jediné ženy, které by se nabíraným rukávům měly vyhnout, jsou ty s širokými rameny, malým krkem a opravdu silnými pažemi. Ty naopak potřebují pozornost svést na jiné části.

Rovněž musíme mít na paměti, že široký výrazný vršek chce vyvážit méně do očí bijícím spodkem. Nabírané halenky proto nejlépe doplníme přiléhavou sukní nebo úzkými kalhotami.

 

Ve voláncích a fiží do práce

Do dámských kostýmů padnou skvěle košile s volánky nebo s fiží. Takto oděné v práci zazáříme, přitom budeme pořád v hranicích pravidel oblékání. To, že se chystáme na pracovní schůzku, ještě neznamená, že si musíme pořídit nudný jednobarevný kostým.

Naopak. Můžeme rozzářit místnost i svou osobnost pastelovými barvami. Jen to potřebuje správnou vyváženost. Takže pokud si vybereme sytě barevnou košili, potřebujeme k ní například béžový kostým. A naopak pastelové barvy kostýmu budou dobře ladit se světlou decentní košilí.

 

Tradiční i netradiční – materiál dnešních košil

Samozřejmě, bavlna a polyester na cedulkách košil a halenek většinou převládá. Nicméně porozhlédnout se můžeme i po nápaditějších materiálech. Stálicí jsou džínové košile. Zastrčit je můžeme do paperbag kalhot i do kožené sukně. A chybu neuděláme, ani když se do denimu oblékneme celé.

Stále větší oblíbenosti se těší satén. A pokud nám evokuje spíše noční košilky, tím lépe. Mezi hvězdami je totiž trendové nosit oblečení podobné pyžamu. My ale můžeme zůstat víc při zemi a pořídit si jednoduchou saténovou košili. Nejenže budeme vypadat ohromně svůdně a žensky, ale navíc je satén příjemný, v létě nás ochladí a v zimě zahřeje.

Stejně jako se ve vzorech a střizích vrací babičkovské retro, tak se začíná mluvit stále více o udržitelném oblečení. Tomu nahrává velký comeback lnu. Pravda, svými vlastnostmi se lněné košile hodí spíše na léto, ale díky své odolnosti je můžeme nosit pořád dokola dlouhé roky.

Schválně, kolik halenek a košil máte doma ve skříni vy? A preferujete divoký rej barev, nebo raději konzervativnější modely?

Související příspěvky

Do léta do formy – na čem byste měli zapracovat?

majda

Jaké šperky se hodí k ležérnímu stylu

redakce

Známe elixír mládí, který si můžete dovolit

majda