17.8 C
Prague
16.6.2021
MaxiMagazín

Běhouny jsou ideálním doplňkem do každé domácnosti

Někteří z vás by mohli namítat, že jsou koberce už dávno z módy. Jejich největší doba slávy byla někdy v 90. letech, popřípadě na začátku tisíciletí. Od té doby se na trhu objevila celá řada jiných podlahových krytin včetně lina a plovoucích podlah. Koberce, a zvláště běhouny se nyní vrací ve velké formě.

 

Nebudou vás studit nohy

Ať už patříte mezi zastánce lina nebo plovoucí podlahy, musíte uznat, že tyto podlahové krytiny nejsou příliš pohodlné v zimních měsících. Během parných letních veder je sice skvělé, že se vašim chodidlům dostane vítanému osvěžení, avšak v listopadu nebo v prosinci to rozhodně není ideální. Běhouny jsou oproti tomu nádherně teploučké, takže vás při chůzi po nich nikdy nebudou studit nohy. To je jeden z největších benefitů koberců oproti jiným řešením pokrytí podlahy.

 

Z čeho jsou běhouny vyrobeny?

Ty nejkvalitnější běhouny jsou vyrobeny ze stoprocentního polypropylenu, díky čemuž se můžete spolehnout na prvotřídní odolnost a dlouhou životnost. Veškeré běhouny jsou obšité. Nemusíte se ovšem bát, že by byl za obšití přidán nějaký poplatek. Obšití je již započítané do ceny běhounu. Filcový podklad zase zajišťuje pevnou oporu pro několik milimetrů vysoký chlup.

 

Jaký vzor běhounu si vybrat?

Záleží pouze na vás, kam si svůj nový běhoun umístíte. Danému prostoru byste měli přizpůsobit nejenom barevnou kombinaci, ale také výšku chlupu. Běhouny do dětského pokoje nebo do předsíně se budou diametrálně lišit. Naštěstí můžete vybírat jak z geometrických vzorů, tak z klasických jednobarevných běhounů. Jen pro představu jsou k dispozici koberce fialové, červené, šedé či stříbrné.

Studí vás na podlaze nohy? Zamyslete se nad pořízením kvalitního běhounu zajímavého vzoru. Po jeho zakoupení si budete užívat příjemného teplého povrchu.

Související příspěvky

Jak napravit extrakční čištění koberců? Strojní kotoučové čištění koberců Praha 3

Veronika

Škodliviny i vlhkost odvedete z domu pravidelným větráním

redakce

10 výhod podlahové krytiny – Linoleum

majda