-3.9 C
Prague
6.3.2021

Hledáte ideální kočku do bytu? Poradíme vám

Není kočka jako kočka. Některé jsou mazlivé, jiné naopak nezávislé a pohladit se dají jen tehdy, když samy chtějí. O některé zakopnete na každém rohu, jiné se vám drží z cesty a veškerou aktivitu v domácnosti pozorují zpovzdálí. Už tušíte, jaké vlastnosti byste u své kočky ocenili?

Pokud ne, podívejte se na různá plemena koček a přečtěte si o jejich světlých i stinných stránkách. My vám dnes chceme představit kočku veskrze univerzální, i když svým vzhledem trochu nápadnou. Mainská mývalí kočka alias Mainka je skvělým společníkem do téměř každé domácnosti. Vyhovovala by i vám?

 

Mainská mývalí kočka

První věc, která vás při pohledu na tuto kočičí krásku překvapí jsou její impozantní rozměry. Patří mezi čtyři největší plemena domácích koček, věští je už jen norská lesní kočka, ragdolly a savanská kočka. Obří rozměry ale jdou ruku v ruce s bystrou inteligencí a citlivou povahou, což je pro mnoho majitelů koček nejdůležitější kritérium při výběru.

Mainská mývalí kočka má velmi ráda společnost. V bytě následuje své majitele na každém kroku, ale nevyžaduje neustálou pozornost nebo dlouhotrvající drbání. Nemá sklony plést se obyvatelům bytu pod nohy nebo na ně bafat z těch nejzastrčenějších rohů. Typická je pro ni klidná a tichá povaha.

Aby byly mainky spokojené, vyžadují společnost. A to buď lidskou nebo zvířecí, snesou se se psem i jinými kočkami. Vyžadují pouze pravidelnou péči o srst, kterou je potřeba 1x měsíčně důkladně vykartáčovat, o zbytek se kočka postará vlastními silami. Není divu, že v současné době mainky zažívají boom a například v Americe patří k nejčastěji chovaným plemenům vůbec.

Vše pro mainské mývalí kočky i jiné domácí mazlíčky seženete v e-shopu Můj mazlík, který potěší všechny majitele domácích zvířat příznivými cenami a širokým výběrem nabízených produktů včetně kvalitních krmiv a potravinových doplňků.

 

Související příspěvky

Chcete vidět svatováclavskou korunu a nestát ve frontě? Víme, jak na to

redakce

Hubněte s ketodietou!

redakce

Bolest zad u dětí? Může za ní stát i školní batoh!

redakce