8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Vývoj plastových polotovarů musí podléhat přísné kvalitě

Plasty patří v současné době k těm nejpoužívanějším materiálům ve všech výrobních provozech. Postupem času plasty nahradily ocel, železo i dřevo. Vývoj plastových polotovarů je najednou velice důležitý. Nejenom, že je potřeba studovat nové druhy plastů, ale je zapotřebí se zaměřit i na komplexnější a pečlivější kontrolu. Jenom tak budou zajištěny prvotřídní vlastnosti plastových desek a dalších polotovarů.

Kde se uplatní volně ložené desky?

Vývoj plastových polotovarů se zaměřuje nejenom na plastové desky z PVC, ale také na další výrobky. Lehčené volně pěněné desky disponují jemnou strukturou buněčné pěny a uzavřeným povrchem. Díky tomu je lze snadno potisknout a navíc jsou odolné vůči všem povětrnostním vlivům. Tyto plastové desky jsou často používány k výrobě popisovacích tabulí nebo v modelářství či jiných tvůrčích odvětvích. Lehčené plastové desky jsou dostupné pouze v bílé barvě.

Splňují polotovary normy?

Plastové tyče i desky podléhají přísné kvalitativní kontrole. Kvalita plastových polotovarů je průběžně sledována a inovována na základě dlouholetých zkušeností. Při zjištění jakýchkoliv nesrovnalostí je chyba rychle odhalena a v co nejkratší možné době je upraven technologický proces tak, aby výroba plastových desek opět probíhala bez chyb. Samozřejmostí je přizpůsobení se specifickým potřebám jednotlivých klientů, díky čemuž se na specializovanou společnost můžete obrátit i s menší zakázkou.

Polotovary jsou neustále vyvíjeny

Kvalita jednotlivých polotovarů je namátkou zkoušena v laboratořích výrobního závodu. Tím pádem máte jistotu, že všechny zakoupené plastové desky disponují garantovanými vlastnostmi. Ve spolupráci s externími partnery jsou navíc polotovary zkoušeny a na základě získaných výsledků pak získají certifikát nebo povolení o použití v potravinářství. Pokud byste měli na kvalitu polotovarů speciální požadavky, je možné laboratoř dočasně přestavět a inovovat.

Kvalitativní kontrola je nedílnou součástí výroby plastových polotovarů. I při výrobě několika tisíc kusů je totiž nutné zajistit, aby všechny výrobky disponovaly totožnými vlastnostmi.

Související příspěvky

Kryty na mobily přesně podle vás

majda

Připravte vašim dětem narozeninovou oslavu

majda

I muži mají své dny – zpříjemněte jim je

redakce