12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

HOUSLISTA PAVEL ŠPORCL POŘÁDÁ BACH MARATÓN A VYZÝVÁ K PODPOŘE SOS DĚTSKÝCH VESNIČEK

Patron SOS dětských vesniček a populární houslista Pavel Šporcl se během svého podzimního koncertního turné rozhodl vybrat částku 100 000 Kč na podporu ohrožených dětí v programech SOS dětských vesniček. Na začátku prosince představí Pavel Šporcl unikátní hudební projekt BACH MARATÓN, v rámci kterého předvede během tří večerů v Praze a Brně kompletní houslové dílo Johanna Sebastiana Bacha. Při této příležitosti vyzývá všechny své příznivce k podpoře SOS dětských vesniček.

„Snažím se získat pro SOS dětské vesničky peníze, které potřebují k tomu, aby mohli pomáhat ohroženým dětem. Neběžím kvůli tomu maratón, ani se nesnažím přejet na kole celou Evropu. Něco takového bych nedokázal a nejspíš ani nepřežil. Jsem houslista, a tak se pokouším tuto částku vybrat tím, co umím nejlépe,“ uvádí k projektu houslový virtuóz.

Osobní výzvu k podpoře SOS dětských vesniček uveřejnil Pavel Šporcl na stránce darujme.cz/pavelsporclsos, prostřednictvím které může kdokoliv do konce prosince zaslat SOS dětským vesničkám libovolný příspěvek. Všechny vybrané příspěvky budou věnovány na pomoc opuštěným, týraným nebo zanedbávaným dětem v programech SOS dětských vesniček.

„Velice si této aktivity našeho patrona Pavla Šporcla vážíme. Svou originální osobní výzvou nejen podporuje SOS dětské vesničky a děti, kterým pomáháme, ale je pro tyto děti také velkým vzorem,“ říká programová ředitelka SOS dětských vesniček Jindra Šalátová.

Pražští posluchači budou mít příležitost vychutnat si Bachovy skladby pro housle ve dnech 2. až 4. prosince v kostele Sv. Šimona a Judy, brněnské publikum si bude moci stejný program vyslechnout od 7. do 9. prosince v Besedním domě. V průběhu tří večerů bude divákům představeno kompletní provedení Bachových koncertů pro housle a orchestr, sonát a partit pro sólové housle i sonát pro housle a cembalo.

K interpretaci náročného sedmihodinového programu si Pavel Šporcl přizval uznávaného hobojistu Viléma Veverku, houslistku věnující se autentické interpretaci Elen Machovou, cembalistu íránsko-amerického původu Mahana Esfahaniho a soubor dobových barokních nástrojů Czech Ensemble Baroque Orchestra.

sos

Související příspěvky

5 P pro začínající podnikatele

redakce

Podnikání bez rizika a strachu před kontrolou

redakce

Jak ovlivní podzimní boj s pandemií finanční trhy? A co to znamená pro obchodníky?

redakce