20.5 C
Prague
30.9.2023
MaxiMagazín

Chcete mít na vizitce jako sídlo firmy atraktivní pražskou adresu? Žádný problém

Jakmile se rozhodnete založit si společnost s ručením omezeným (s.r.o.), do obchodního rejstříku jste povinni napsat nějaké sídlo. Jednat by se mělo o administrativní budovu, ve které se nachází kanceláře. Pokud však patříte mezi digitální nomády, již pracují ze všech koutů světa, pravděpodobně se vám nevyplatí vypláznout měsíčně dvacet tisíc korun za malou kancelář v centru Prahy. Jestliže prahnete po atraktivní adrese v hlavním městě, vzdávat se jí nemusíte, i když odděláte práci z jiné strany planety, protože existují takzvaná virtuální sídla. A ještě navíc ušetříte.

Virtuální sídlo je levnější alternativa k fyzickým kancelářským prostorům. Pronajmete si adresu poskytovatele, kterou potom zapíšete nejen do obchodního rejstříku jako sídlo firmy, ale také si ji uvedete například na už zmíněnou vizitku.

 

Jaké výhody má virtuální sídlo?

V první řadě ušetříte nemalé peníze. Kancelář vás i v nějaké nudné obci vyjde na pár tisíc korun měsíce. V centru velkých měst se potom ceny pohybují v řádech desítek tisíc korun. Zatímco za virtuální sídlo firmy Praha dáte prokazatelně nižší sumu.

Spousta obchodních partnerů vnímá společnosti sídlící v Praze důvěryhodněji než někde na okraji malého městečka či obce. Uděláte si tedy i dobrou image.

 

Jaké služby virtuální sídlo nabízí?

Pravděpodobně se ptáte, jak je to s korespondencí. Nemusíte se o nic bát, protože poštovní služby jsou zajištěné. Jakmile vám na danou adresu přijde nějaký dopis, je vám přeposílán potom na vámi zvolenou adresu, například domů. Případně vám pošle firma SMS zprávu, že si máte korespondenci vyzvednout. Záleží vždy na konkrétním poskytovateli virtuálního sídla.

Jestliže tedy uvažujete o založení s.r.o., neváhejte. Přece jen, vyděláváte sami na sebe a vybudujete si prosperující obchod, z něhož budou profitovat později i vaše děti. Zpočátku podnikání jsou sice náklady velké, nicméně dají se různě minimalizovat, například právě virtuálním sídlem.

Související příspěvky

3 důvody pro investice do zlata a stříbra

redakce

Dar pro každou příležitost, to je investiční zlato

redakce

Nebankovní půjčky: Co si pečlivě prozkoumat před podpisem smlouvy?

redakce