4.4 C
Prague
8.5.2021
MaxiMagazín

Hraní golfu v exotických krajích je novým trendem

Ať už se tomuto populárnímu venkovnímu sportu věnují na profesionální úrovni, či si ho pěstují jen jako volnočasovou zálibu, někteří hráči jsou ochotní do luxusní zážitkové dovolené spojené s golfem zainvestovat nemalé sumy. Trend těchto exkluzivních zájezdů je na vzestupu a je čím dál oblíbenější i u nás. Současná nabídka je opravdu pestrá – vychází vstříc golfovým hráčům všech kategorií, i těm nejnáročnějším.

 

Jednotlivá hřiště i celé honosné resorty v české krajině představují pro movité golfové nadšence u nás již dávno probádané prostředí, a tak se stále více uchylují k  odpalování míčků a poznávání greenů v bližších i vzdálenějších cizokrajných končinách. Spektrum destinací navštěvovaných pro tento účel je široké. Dá se říct, že aktuální nabídka umí vyjít vstříc každému zapálenému golfistovi s odpovídající kupní silou.

Turisty, kteří se golfu věnují rekreačně, stejně jako profesionální hráče, kteří se nechtějí příliš geograficky i kulturně vzdalovat středoevropskému prostředí, lákají perfektně udržované resorty v evropských zemích, jako je Španělsko, Portugalsko, Řecko, Skotsko, Irsko nebo třeba i Bulharsko. Celosvětově nejvyhledávanější golfovou destinací jsou pak Spojené státy americké. Nabízejí přepychové greeny a nadstandardně zařízená střediska na slunném pobřeží Floridy a Kalifornie, ale i v jiných státech. Americká hřiště navíc pravidelně obsazují přední místa ve světových hodnotících žebříčcích. Milovníci exotiky zase dávají přednost zemím Blízkého východu, Jižní Africe, Asii, nebo míří k ostrovním cílům v Indickém a Atlantském oceánu.

SicílieHrát na kvalitních, originálně upravených hřištích v nevšedních lokalitách bývá pro fanoušky tohoto sportu velkým zážitkem, proto plánování vysněné rekreace nepodceňují a využívají služeb k tomu určených cestovních kanceláří. „Abychom mohli svým zákazníkům dopřát jedinečný, ničím nerušený komfort, cílová místa pečlivě prověřujeme. Vycházíme především z osobních zkušeností a nejlepších referencí, jaké máme k dispozici, aby byly naše služby v nejvyšší kvalitě,“ uvádí Petr Pešek, výkonný ředitel golfové cestovní kanceláře Amazing Golf, specializující se na zajišťování pobytů v luxusních hotelích a špičkových golfových resortech pro náročnou klientelu. „Při výběru hotelu klademe důraz na polohu, dopravní dostupnost, vzdálenost od moře a samotných hřišť,“ pokračuje a dodává, že startovací časy jsou samozřejmě garantované.

Ačkoliv golf bývá na takových zájezdech hlavním programem, není programem jediným. Trendem je doplňovat tyto pobyty jinými smyslovými zážitky, které celkový dojem z dovolené ještě umocní. Požadavky bývají ze stran zákazníků nejrůznější – nejčastěji kromě hraní chtějí poznávat místní autentickou kulturu, podniknout výlet do divoké přírody, prozkoumat rozmanitý podmořský svět, nasát nezapomenutelnou atmosféru tropického ráje, objevovat nové chutě a vůně či si jen užívat sluníčka a slaného ovzduší na bílých písčitých plážích. I na to jsou zaměstnanci specializovaných agentur připraveni a umí dnes vytvořit zcela individuální nabídku na míru vlastním potřebám a představám.

Související příspěvky

Jak oslavit výročí vztahu s partnerem?

majda

Komu a jak darovat masáž

redakce

Infrasauny – relax i v omezeném prostoru

majda