10.7 C
Prague
27.10.2021
MaxiMagazín

Dostaňte se do formy – jaro je na změny ideální!

Dělají vám starosti nadbytečná kila, která jste si „nastřádali“ přes zimu? Pak vězte, že právě teď na jaře je ideální doba na to, abyste se jich zbavili. Víte, proč je zrovna toto období úplně ideální k tomu, abyste se dostali zpátky do formy?

 

Žádné překážky

Jaro symbolizuje začátek něčeho nového. Odpočinuté tělo má dost energie a síly něco dělat, a tak doslova volá po změně. Na jaře na nás čeká nejméně překážek v hubnutí, z naší cesty nás totiž nesvádí žádná lákadla v podobě letních večírků a dovolených, vánočního cukroví, svařáků či novoročních oslav. Zároveň nás ani nelimituje podzimní chladné počasí s krátkými a pošmournými dny. Nemáme tak tendenci podléhat depresím, zajídat smutky ani hledat nejrůznější výmluvy, proč zrovna dnes nemůžeme vyrazit na trénink do fitness centra. Spíš naopak, modrá obloha, zelená příroda a příjemně teplé dny nám zvedají náladu, dělají nás šťastnějšími a rozpohybují nás tak nějak samovolně a mimoděk.

 

Změna chutí

Stejně, jako se probouzí příroda, tak se probouzí i náš metabolismus, který se zase začíná dostávat do těch správných obrátek. Byla by tak škoda toho nevyužít. Navíc se mění i naše chutě, najednou si tak rádi a dobrovolně dopřejeme zeleninu, na kterou jsme v zimě neměli ani pomyšlení. Všude kolem se totiž nachází množství čerstvých sezónních potravin, kterými můžeme našemu tělu doplnit potřebné vitamíny. Jídla navíc konzumujeme méně. Stačí tedy jít přírodě naproti a zdravý jídelníček na hubnutí sestavíte jedna dvě.

 

Změna nálad

V zimě býváme mnozí hodně unavení, často bojujeme s výkyvy nálad. Ostatně, není se co divit. Tmavé, krátké dny příliš důvodů k optimismu a radosti neposkytují. Naproti tomu hřejivé sluneční paprsky a dostatek světla působí na náš organismus doslova blahodárně. Krásné jarní počasí nás tak doslova vybízí k nejrůznějším pohybovým aktivitám. Někteří se vydávají na dlouhé toulky přírodou, jiní vytáhnou ze sklepa kolo, další nazují běžecké boty. Roste však nejen chuť ke sportování venku na čerstvém vzduchu, ale i ke cvičení ve fitness centru. Tak na co ještě čekáte? Lepší podmínky ke změně už neexistují!

Související příspěvky

Zimní dovolená na Lipně miluje vodu – ve všech podobách!

redakce

3 nejoblíbenější prázdninové destinace

majda

Kam s dětmi na školní výlet? Vezměte je na dobrodružnou výpravu do české pevnosti Boyard

redakce