5.4 C
Prague
4.12.2022
MaxiMagazín

I mlsat lze zdravě

Někdy má každý z nás den, kdy je unavený, ve stresu nebo nás jednoduše honí mlsná. Sáhneme pak po jakékoli sladkosti s hromadou cukru, která je po ruce nebo na pultu nejbližšího obchodu a cukr doplníme. Pak nás ale přepadnou výčitky, že je to nezdravé a neměli jsme to jíst a tak pořád dokola. Sladké dobroty si ale můžete dopřát i ve zdravější verzi.

Cukrovinky a sladkosti určitě nejsou základem zdravého jídelníčku, ale jednou za čas si je dát můžeme. I cukr je pro správné fungování organismu důležitý, jen ho nesmí být moc. Rozhodně by ale neměly bonbóny a sušenky tvořit podstatnou část našeho jídla během dne. Stále slyšíme, jak je cukr moderní zabiják, jak je nutné se mu vyhýbat a jak se podílí na zvyšování tělesné váhy a různých nemocech. Vzdát se úplně cukru a chroustat jen salátové listy nemusíme, ale můžeme si dopřát sladkosti ze zdravějších surovin.

Jako u všech potravin, i u sladkostí platí, že kvalita a kvantita jsou dvě odlišné věci. Raději menší množství z kvalitních surovin, než velkou hromadu plnou náhražek a chemie. Ne vždy platí, že co je levné je špatné a naopak. Orientovat bychom se měli především podle složení, které je napsané na každém výrobku. Výběr zdravějších cukrovinek je dnes obrovský a nemusíme mít strach, že přijdeme o své oblíbené mlsání. Třeba generacemi zbožňovaní gumoví medvídci se stévií jsou bez přidaného cukru a s přírodními barvivy, ale v chuti si nijak nezadají s těmi klasickými, plnými cukru.. Navíc je můžete koupit v kapesním 100g balení a tak je mít při sobě v práci, na výletě nebo rodinné dovolené a pochutnat si na nich kdykoli a kdekoli.

Zdravé mlsání nemusíte horko těžko shánět po bio obchůdcích na druhém konci města. V pohodlí domova si na www.puritas.cz můžete vybrat všechny, které vás zaujmou. Ať už jsou to sušenky se stévií, ořechy v čokoládě, různé tyčinky nebo třeba cucací bonbony. Každý si najde to své, co má rád. A pokud je ještě neznáte, určitě je vyzkoušejte a uvidíte sami, jak jsou skvělé a budou vám chutnat.

Související příspěvky

Může i cenově dostupný parfém dosahovat vysoké kvality?

redakce

Tenisové doplňky pro ozdobu i pro ochranu raket

redakce

Originální kostýmy na karneval? Víme, kde je seženete!

redakce

1 komentář