3 důvody, proč byste si měli pořídit kočku

 

Kočky patří k nejpopulárnějším domácím mazlíčkům. Už dávno si je nepořizujeme kvůli tomu, aby hubily hlodavce. Slouží nám pro potěšení a přináší nám radost. A i když někdy dovedou pořádně pozlobit, nedáme na ně dopustit. Proč byste si tohoto chlupatého miláčka měli pořídit i vy?

 

Má léčivou moc

Podle lékařských studií pomáhá kočka lehčeji zvládat deprese i psychické problémy, má také schopnost zbavovat vás stresu a vstřebávat negativní energii. Lépe se v její přítomnosti cítí lidé, kteří utrpěli nějakou velkou ztrátu nebo se musí vyrovnávat s velmi bolestivými zážitky. Skvěle funguje jako psychická podpora v nelehkých časech.

 

Je osobnost

Musíte se smířit s tím, že kočku nevycvičíte a nenaučíte poslouchat na slovo. Ovšem ne proto, že by nebyla inteligentní, spíše naopak. Díky své inteligenci nejdříve vyhodnocuje, zda-li mají vyřčené povely vůbec nějaký smysl. Do podřizování se příliš nehrne, vychovat ji můžete tak maximálně k základním návykům, jako je chození na záchod nebo čas krmení. Čekat od ní nemůžete ani to, že vás po návratu z práce nadšeně uvítá u dveří. I přesto vás ale bude milovat celým svým kočičím srdcem. Dobře totiž ví, kdo o ni pečuje a jak se k ní chová, vaši lásku tak umí oplácet.

 

Je samostatná

Mňoukající chlupatá stvoření se o sebe zvládnou z velké části postarat sama, na rozdíl od psů nevyžadují venčení ani větší množství pozornosti. Pořídit však musíte vhodné granule pro kočky. Mějte na paměti, že tito mazlíčci jsou docela vybíraví, krmivo pro kočky tak musí být nejen dostatečně vyvážené, ale hlavně chutné. Pokud se rozhodnete odjet na zahraniční dovolenou, nezapomeňte poprosit někoho, kdo na kočku dohlédne, nakrmí ji, vymění stelivo a vyčistí kočkolit. Pokud odjíždíte jen na chalupu v Česku, můžete ji vzít s sebou. Příliš nadšená z toho ale nebude, nejraději by zůstala doma ve svém kočičím pelíšku. Změny jí nesvědčí, miluje svoje pohodlí, mnohdy je navíc fixovaná na konkrétní místo. Pořádně proto promyslete, jestli ji na cestu vůbec vzít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download