6.9 C
Prague
27.10.2021
MaxiMagazín

I u dětí je potřeba pečovat o vzhled

Ženy každodenně tráví spoustu času zušlechťováním sami sebe. Snaží se dobře vypadat, mít dokonalý účes, sladěné oblečení, dokonalou manikúru. Avšak aby člověk, a to nejen žena, uměl o sebe správně pečovat, je nutné tyto návyky pěstovat odmalička.

 

Účes podle hrnce dnes už nefrčí

Všichni si to pamatujeme z dětství.  Jakmile nám začaly vlasy nebezpečně padat do obličeje, nebo růst až přespříliš, nastoupila máma s nůžkami v ruce a vytvořila nám na hlavě dílo, ze kterého se dodnes při pohledu na fotografie chytáme za hlavu. Naštěstí dnešní doba je už jiná a děti můžou využít služeb kadeřnictví, kde jim vlasy nejen moderně ostříhají, ale i poradí, jak o dětský vlas co nejlépe pečovat.

 

První návštěva

Než zajdeme s dítětem poprvé do kadeřnictví, je potřeba ho na to připravit, vybrat místo, kde jsou na děti zvyklí a v neposlední řadě se tam s ním přijít i podívat. Děti se totiž nových věci bojí a tím zajistíme, že první stříhání nebude noční můra, ale usměvavý zážitek.

 

Maminky, nezapomínejte na sebe

Je chvályhodné, když se žena snaží, aby její dítě bylo krásné, roztomilé a upravené, ale nesmí zapomínat i na sebe. Spousta maminek je vyčerpaná péčí o dítě a kvůli tomu zanedbává sebe. Je ale důležité, aby si také udělaly sem tam radost ať už něčím novým na sebe, nebo třeba nějakou masáží či kůrou v salonu, protože pokud budou své potřeby neustále odsouvat na vedlejší kolej, ať už z jakéhokoliv důvodu, přinese to akorát frustraci a nespokojenost. Mnohem lepší je tomu předcházet a sem tam se nechat rozmazlit.

Pokud namítáte, že na tohle opravdu nemáte čas, spousta studií nabízí kromě kadeřnických služeb i jiné, takže zatímco třeba necháte dítku stříhat vlásky, můžete si odskočit na kosmetiku, nebo si nechat upravit nehty. Ono i ta manikúra může ženě značně zvednout sebevědomí.

Související příspěvky

S kosmetikou Dove vykouzlíte pod stromečkem úsměv celé rodině

redakce

Jak se starat o vlasy

redakce

Pohodlí u prádla řeší správný střih

redakce