8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Ideální zimní dovolená? Užijte si ji uprostřed Krkonoš

Také se vaše dovolená v zimních měsících smrskla jen na návštěvy lyžařských center a objíždění restaurací a muzejí? Dejte své dovolené šmrnc a prožijte ji jinak. Ubytujte se v roubené chatě Šípková zařízené ve stylu našich babiček a vaše volné dny rázem získaji punc jedinečnosti.

Stvořena k odpočinku

Roubená chata Šípková leží v městečku Černý Důl. Je to velmi strategické umístění, které v sobě snoubí nedotčenost a krásu horské přírody spolu s blízkostí důležitého turistického zázemí. Nejde o žádné ubytování na odlehlé samotě, kam se dá dostat jedině pěšky a lišky tam dávají dobrou noc. Ale není to ani hotel uprostřed rušné zástavby. Ubytování na horské chatě má zkrátka něco do sebe.

Interiér zařízený ve stylu našich babiček (včetně replik dobového nábytku) vás během jediného mrknutí oka přenese do doby dávno minulé a nechá vás zapomenout na všechni starosti dnešní uspěchané doby. Samozřejmostí jsou i plně funkční kachlová kamna (spálené dřevo je v ceně ubytování), která vykouzlí tu pravou pohodu pro odpočinek po náročném dni. A spát můžete klidně za pecí – jako v pohádce.

Ubytování v Krkonoších pro rodinu, firmu i přátele

Ubytovací kapacita roubenky Šípková je 10 osob (8 lůžek a dvě přistýlky). Je tedy ideální například pro rodinu s dětmi, partu dobrých přátel nebo jako zázemí pro menší rodinné firmy. Součástí chaty je samozřejmě plně vybavená kuchyň a dvě koupelny pro maximální komfort všech návštěvníků.

Ideální ubytování v Krkonoších by mělo poskytnout dobré zázemí pro výlety do okolí, a to chata Šípková splňuje na jedničku. Pár minut strávených v autě vás přivede například do lyžařského střediska Černý Důl, navštívit můžete i Krkonošské muzeum nebo se nechat vyvézt novou lanovkou až na vrchol Sněžky. Za návštěvu stojí i Františkánský klášter s ukázkou antických soch nebo unikátní zvonkohra v Dolním Dvoře.

A až se budete vracet unavení po celodenním výletě, uvítá vás vlídná tvář historicky zařízené chaty a sálavé teplo rozpálených kamen. Existuje snad lepší místo pro váš zasloužený odpočinek?

 

 

Související příspěvky

Jak vybrat golfový set

majda

Hračky pro dospělé vám osvěží podzimní večery

redakce

Umíte smysluplně trávit čas se svými dětmi?

redakce