16.1 C
Prague
5.8.2021
MaxiMagazín

Bezchybná pokládka keramické dlažby? Nepotřebujete zvát profesionálního pokladače!

Keramická dlažba je stále jedním z nejoblíbenějších druhů podlahových krytin do moderních interiérů. Využita může být na chodbách a v halách, v koupelnách, WC, obývacích pokojích, kuchyních, jídelnách i v dalších místnostech a při správné volbě velikosti a designu vypadá vždy skvěle. Pokud se vám ovšem podaří její bezchybné položení. Keramická dlažba je také jedním z nejsložitějších druhů podlahových krytin na pokládku. Myslíte si, že vlastními silami nedokážete položit dlažbu bezchybně? Se správným nářadím nemusíte zvát ani profesionálního obkladače.

 

Jaká největší rizika při pokládce hrozí?

Při pokládce dlažby hrozí hned několik rizik, která mohou mít za následek nedokonalé položení dlažby a díky tomu může být zkažený celý design podlahy a místnosti. Za prvé je nutné zachovat stejnou velikost spáry. I milimetrová odchylka v jedné spáře dokáže rozhodit celou dlažbu, která už následně nebude působit jednotným dojmem. Dalším problémem, který může při pokládce nastat, je výškový rozdíl mezi jednotlivými dlaždicemi. Všechny hrany dlaždic musí být se sousedícími dlaždicemi v jedné rovině. Pokud by to tak nebylo, může se při vytírání usazovat ve výškových přechodech voda, spára v těchto místech nebude souměrná a také o výškové rozdíly můžete zakopávat. Naštěstí na vyřešení obou těchto problémů při pokládce existuje jedna technologie, která jejich výskyt eliminuje. Jedná se o vyrovnávací systém Fixlevel.

 

Fixlevel od společnosti Chmelík Trade

Na našem trhu nabízí tento unikátní vyrovnávací systém společnost Chmelík Trade. Právě Chmelík Trade je jedním z největších obchodů specializovaných na kvalitní stavební materiály a nářadí. Velkou část sortimentu tvoří právě produkty určené pro pokládku keramických dlažeb. V nabídce lze najít profesionální řezačky na obklady a dlažbu, profily a lišty k obkladům a dlažbám, diamantové korunky a vrtáky, diamantové kotouče, gumové palice a také systém Fixlevel. Fixlevel je unikátní systém tří základních prvků vybavení – spony, klínky a kleště. Při správném využití těchto tří prvků můžete u pokládky všech druhů keramických dlaždic zajistit stejnou velikost spáry a také eliminovat výškové rozdíly mezi jednotlivými dlaždicemi. Jak systém funguje v praxi, se nejlépe dozvíte v tomto videu

Detailní informace o systému Fixlevel najdete na www.chmelik-trade.cz.

 

 

Související příspěvky

Sklo pod kamna – moderní pojetí nehořlavé podložky pod kamna

majda

Skromná úklidová služba, která má ve všem navrch

Veronika

Pořízení stropního ventilátoru do koupelny

redakce