-0.1 C
Prague
30.11.2020

Jak dodržet svůj cvičební plán

Pro úspěch ve cvičení a rychleji viditelné výsledky se zaměřte na cvičební plán. Můžete si jej nechat zpracovat ve fitness centru, oslovit nezávislého trenéra nebo si jej zkusit vytvořit sami. Najděte si také způsob, jak svůj plán dodržovat.

 

Cvičební rozvrh

Nejdříve si připravte cvičební rozvrh, podle kterého se budete řídit. Napište si jej na papír, ozdobte nálepkami a dejte například na lednici nebo do domácí posilovny. Rozvrh si můžete vyrobit i v počítačovém programu a vytisknout. Posléze jej můžete upravovat a měnit podle jednotlivých kalendářních měsíců. Někdo má raději všechno v online verzi, i tato možnost je určitě vhodná.

Do cvičebního rozvrhu si vepište, jakému sportu se daný den věnujete a přidejte i informaci, jak dlouho jste cvičili nebo posilovali. Zapište si tak například cvičení na běžeckém páse nebo například 30 minut jízdy na rotopedu. Nejenže uvidíte, co jste daný den dělali, ale navíc můžete sledovat i svůj pokrok a zlepšování.

 

Pravidelnost cvičení

Pokud chcete u cvičení vydržet, tak se mu věnujte pravidelně. Můžete si naplánovat denní cvičení, po dobu alespoň dvaceti minut. Plánujete-li cvičení hodinu denně, bude to stačit třikrát až čtyřikrát týdně. Pro kompromis zvolte cvičení obden, zhruba čtyřicet minut. Je na vás, zda si dopřejte cvičení na eliptickém trenažéru nebo si raději vyberete posilování.

 

Motivační diář

S dodržováním pravidelného cvičení a zdravého jídelníčku vám pomůže motivační diář. Do něj si můžete zapisovat své úspěchy, plány a cíle. Je dobré se také na začátku svého snažení zvážit a změřit. Pokud můžete, nechte si změřit i vodu, svaly a tuk v těle. Velkou výhodou motivačního diáře je možnost vzít jej s sebou všude, do posilovny ukázat trenérce, ale také kamarádce případně partnerovi. Navíc je dobré mít své úspěchy a pokroky zapsané.

Nezapomínejte na odměny

Nejlepší způsob, jak podpořit své snažení jsou odměny. Odměňte se za to, že jste zvládli splnit své cíle. Odměnou může být sportovní oblečení, nové běžecké boty nebo přímo posilovací stroj. Pokud nechcete, aby se odměna týkala sportu, zajděte si třeba na masáž, užijte si s partnerem wellness nebo si zajděte na společnou večeři.

Související příspěvky

Víme, kde mají velké skladové zásoby nástrojů pro obrábění kovů

redakce

Pracovní obuv pro každého

redakce

4 způsoby recyklace, které pomáhají

redakce