16.1 C
Prague
5.8.2021
MaxiMagazín

Jak léčit polyneuropatii, pásový opar a dysfunkce mozku?

Slyšeli jste někdy o magnetoterapii? Tato léčebná metoda se využívá v nemocnicích, lázeňských a rehabilitačních centrech, sportovních klubech, domovech pro seniory i ordinacích praktických lékařů. Přístroje pro magnetoterapii se však dají používat také v domácnostech.

Magnetoterapie využívá působení magnetického pole na lidské tělo. Toto magnetické pole musí mít nastavenou správnou intenzitu, gradient a frekvenci. S moderními přístroji je však snadné tyto parametry nastavit, proto je možné přístroje používat i doma. Využívají se také ve veterinární medicíně. Na které zdravotní neduhy pomáhají?

Polyneuropatie aneb nekonečné brnění a pálení nohou

Křeče svalů, bolesti, svalová slabost, nejistota při chůzi, brnění a pálení nohou. Toto jsou časté příznaky tzv. polyneuropatie. Nejde o nemoc, která by vás ohrožovala na životě, ale život vám citelně znepříjemňuje. Pokud se neřeší, v pozdějším věku může být příčinou invalidity.

Jak léčit polyneuropatii? Právě tady se dá využít magnetoterapie. Zmírňuje bolesti, potlačuje otoky a záněty. Urychluje obnovu tkání, pomáhá z nich dostávat odpadní látky. Léčba přitom nebolí, není nepříjemná.

Konec vyrážky aneb jak na pásový opar

Bolestivé vyrážky v soustředěných hlucích, brnění i pocity nevolnosti. Příznaky pásového oparu se dají vyléčit magnetoterapií. Nečekejte okamžitý účinek, léčení pásového oparu je dlouhodobější proces. Pozitivní účinky magnetoterapie se začínají objevovat po několika měsících. I toto je však velký úspěch.

Léčba dysfunkce mozku

Lehká mozková dysfunkce se projevuje nesoustředěností, hyperaktivitou, únavou, poruchami pozornosti, výkyvy nálad. Zjistit ji u malých dětí je velmi složité, avšak čím dříve se povede diagnostikovat, tím vyšší je šance na zlepšení. A jak se léčí? Na řadu přichází opět moderní magnetoterapie, konkrétně pulzní terapie Biomag.

Ačkoliv magnetoterapie stále není tolik rozšířená, léčebné účinky byly ověřeny desítkami studií a statistik. V letech 2012 a 2013 probíhala odborná studie na 1266 pacientech, úspěšnost léčby magnetoterapií Biomag v ní dosáhla více než 77 %.

Související příspěvky

Darujte pod stromeček luxusní kosmetickou péči s viditelnými účinky

redakce

Pečujte o své zuby bylinkami

majda

Syndrom dráždivého tračníku jako ženská populační nemoc?

redakce