8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Jak na výběr vhodných pneumatik?

Letní gumy a suché silnice nám za hezkého počasí stačí. Když se ale ukážou první známky zimy, měli bychom přemýšlet nad výměnou pneumatik a případně i koupí nových. Jak se zorientovat v nabídce a vybrat ty správné?

Nejvyšší čas

Podle platných nařízení už bychom měli mít na svých autech pneumatiky přezuté za zimní, alespoň pro vybrané úseky. Počasí nám ale zatím přeje, a tak v aktuální situaci můžeme mít zpoždění s potřebným přezutím i návštěvou servisu. Přesto se nevyplatí výměnu pneumatik odkládat dlouho, vždy je lepší být připraven než zaskočen náhlým ochlazením nebo sněžením. Ještě než na auto dáme staré gumy, měli bychom si ověřit, že hloubka dezénu je dostatečná a splňuje všechny parametry, v opačném případě je lepší koupit gumy nové. Je dobré se informovat v servisu, jaké pneu skladem mají a s výběrem si nechat poradit. Nejde totiž jen o to, zda jsou pneumatiky letní nebo zimní, ale také o jejich vlastnosti.

Pomoc profesionála

Plně se zorientovat v nabídce značek a typů pneumatik je složité, proto je lepší nechat výběr pneumatik na odbornících. Nejen každé auto je jiné, ale také každý řidič má jiný styl jízdy. Když si tak budeme vybírat sami a bez odborné rady, často prostě zvolíme ty pneumatiky, které jsou nejlevnější. Tato volba sice potěší naši peněženku, ale nemusí těšit nás při jízdě. Vlastnosti pneumatik i jejich vzorek se liší, pokud vybíráme jen podle ceny, mohou se pneumatiky při jízdě chovat jinak, než očekáváme. Odborník nám poradí na základě zkušeností i našich požadavků, s jeho výběrem tak budeme spokojeni i při jízdě.

Před samotnou koupí se informujte, kde a jak se gumy skladují. Správné uskladnění má vliv na jejich vlastnosti i životnost proto pokud jsou naházené na dvoře na hromadě, nakupte raději jinde. Spolehlivý pneuservis má pro uskladnění pneumatik vhodné a stabilní podmínky.

Související příspěvky

Výhody používání spojky One Light Clutch

redakce

Nefunguje ABS? Možná by pomohla pouze nová řídicí jednotka ABS

redakce

Automobilové vychytávky – znáte je?

redakce