Jak probíhá ekologická likvidace vozidel?

 

V okamžiku, kdy se na starším automobilu objeví závada, která buď nelze opravit, nebo by byla oprava nákladnější, než je samotná hodnota vozidla, se často přistupuje k likvidaci. Pokud vám záleží na životním prostředí, zřejmě hledáte ekologický způsob likvidace, jenž v současné době nabízí takřka drtivá většina vrakovišť.

Spousta majitelů motorových vozidel se obává, že za vrakování zaplatí nehorázné peníze, přitom celý proces je zcela zdarma. V následujících řádcích vám popíšeme, jak ekologická likvidace probíhá, a prozradíme, na koho se obrátit.

 

Nepojízdné vozidlo patří na vrakoviště, ne do lesa

Bohužel, nezřídka se stává, že jsou nepojízdná vozidla odstavena v lesích, na parkovištích u obchodních center a podobně. Důvod je, že jejich majitelé často ani netuší, co si s automobilem, jenž vypověděl službu, počít. Přitom odpověď je jednoduchá. Obrátit se na autovrakoviště, které provede ekologickou likvidaci.

Vozila, která jsou už neopravitelná, jsou podle zákona nebezpečným odpadem, a proto je nezbytné postupovat při likvidaci podle předepsaných pravidel. Přece nechcete, aby do přírody pronikly jedovaté látky, jež ohrožují nejen faunu a flóru, ba dokonce i zdraví lidí.

 

Ekologická likvidace vozidel a její průběh

Likvidace vozidel je rozdělena na několik fází. V první řadě se odstraní kapaliny, jako jsou olej a benzín, aby se zlikvidovaly podle předpisů. Poté se jednotlivé části vozidla rozeberou, až nakonec zbude jen kostra karoserie, která je rozřezána na menší kousky.

Věděli jste, že bez dokladu o zvrakování vám úřad nevyřadí automobil z evidence? Takže nejprve je nezbytné zajít na autovrakoviště, domluvit si ekologickou likvidaci. Dostanete potvrzení o tom, že jste automobil zlikvidovali podle zákona, a potom s tímto dokladem můžete vyrazit na úřad. Odhlásíte automobil z registru a celý proces je u konce.

Jestliže hledáte vrakoviště, v jehož nabídce je ekologická likvidace, obraťte se na Autovrakoviště Morava. Umožňuje vrakování vozidel všech značek a nabízí v případě potřeby i odtah.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download