8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

3 nejčastější hříchy, které pácháme na našem vozidle

Auto se stalo naprosto nepostradatelnou součástí života prakticky každého z nás. A i když současná vozidla udělala díky moderním technologiím velký pokrok a ledacos vydrží, rozhodně to neznamená, že se k nim nemusíme chovat šetrně. Mnozí z nás se dopouští řady chyb, kterými – často možná i nevědomky – automobilu doslova škodí. Není to i váš případ?

 

Odkládání návštěvy autoservisu

Nepodceňujte pravidelné návštěvy autoservisu. Právě ony totiž moou odhalit řadu problémů, které by vás pak mohly překvapit na vaší cestě, a to samozřejmě v ten nejméně vhodný okamžik. Neznamená to sice, že servisované auto se poruchám nevyhne, ale prevence je vždy lepší než pozdější řešení následku. Ihned byste se pak do autoservisu měli vypravit hlavně v případě, když pozorujete, že něco nefunguje tak, jak má – rozsvítí se nějaká kontrolka nebo slyšíte různé „klepání“. Zbystřete také tehdy, cítíte-li, jak auto na silnici vibruje, poskakuje, kolísá nebo se mírně stáčí na stranu. Bude to chtít seřídit geometrii kol. Častým prohřeškem bývá také oddalování výměny oleje. Olej totiž rychle degraduje a ztrácí své vlastnosti.

 

Zapomínání na pneumatiky

Pravidelně je třeba dohlížet i na tlak vzduchu v pneumatikách. Najděte si na kontrolu čas minimálně jednou za měsíc. Podhuštění kol se odrazí nejen na vyšší spotřebě, ale i na nerovnoměrném opotřebení hloubky dezénu, pláště se rychleji sjíždějí. Přehuštění zase zvyšuje riziko defektu. Zkontrolovat nezapomeňte ani tlak v rezervní pneumatice, uvidíte, jak se vám to bude hodit, až píchnete.

 

Podceňování očisty

Důležitou roli sehrává také pravidelná údržba, která odstraní všechnu špínu, prach a nečistoty. Vyrazte do automyčky, speciální kartáče se dostanou i do těžko přístupných míst, kde ráda vzniká koroze. Občas vůz omyjte také sami doma, naneste na něj ochranný vosk, automobil si tak udrží krásný lak dlouhou dobu. Postarat se nezapomeňte také o vnitřek vašeho vozu. Vždyť interiér je vaší vizitkou, nemluvě o tom, že v něm pobýváte dlouhý čas. Udělejte si tady proto prostředí pokud možno co nejhezčí a uvidíte, že řízení bude radost!

Související příspěvky

Komfortní řízení díky autopotahům od Vopi

redakce

Motorek se nebojte, začněte u menších

redakce

Japonská garážová stání za poloviční cenu do konce roku

majda