4.4 C
Prague
8.5.2021
MaxiMagazín

Jak si pohlídat geometrii kol?

Jak často bychom měli zavítat do pneuservisu ohledně geometrie kol? Co můžeme zanedbáním těchto úkonů způsobit? Zeptali jsme se majitele pneuservisu ohledně jeho zkušeností.

 

V čem spočívá geometrie kol?

Seřízení geometrie kol neboli seřízení geometrie nápravy vozidla je správné seřízení osy jízdy vozidla tak, aby kola měla vůči sobě i vůči vozovce vždy správný úhel. Správně seřízená geometrie kol zaručí řidiči vyšší komfort jízdy a optimální jízdní vlastnosti jeho vozidla.Včasné provedení geometrie kol dodá vozu stabilitu a prodlouží životnost pneumatik. Řidič také správným nastavením kol uspoří palivo.

 

Jak si ohlídat kvalitní provedení geometrie kol?

Pokud chcete pro své auto a svou bezpečnost to nejlepší, ohlídejte si, zda vámi vybraný pneuservis využívá 3D technologii –  užití této technologie geometrie kol nabízí dostatek kvalitních pneuservisů. S 3D technologií máme dlouhodobě nejlepší zkušenosti. Provedení je nadstandardní a zákazník nemusí dlouho čekat. Samotná geometrie pak stojí pár stovek a zabere pár desítek minut, což se dá zvládnout. Můžete se navíc objednat online a přijet na vámi zvolený čas.

Jak často navštívit pneuservis provádějící geometrie ve velkém městě?

Ač byste si mohli myslet, že čím větší město a rušnější provoz, plný kliček a vyhýbání se pomalejším řidičům či zdlouhavého popojíždění, tím častěji třeba navštěvovat preventivně pneuservis, tak co do počtu seřízení geometrie Praha nevyniká mezi jinými místy. Doporučený interval je jednou ročně. Zajistíte si tak i delší životnosti pneumatik. Ty se při špatném seřízení nerovnoměrně opotřebovávají. Ideální je provést geometrii ihned po výměně pneumatik nebo po výměnách čepů. Důrazně doporučuji přijet po každé opravě nápravy a po havárii. Samozřejmě byste měli zvažovat kontrolu také po najetí na obrubník nebo po vymetení velkého výmolu.

Dobře seřízená geometrie kol se pozná také tak, že vozidlo nezatáčí samovolně doleva nebo doprava.

Související příspěvky

Vyplatí se dovoz aut ze zahraničí?

redakce

Praha 10 nabízí prestižní pneuservis

redakce

Ztratil jsem klíč od auta! Co teď?

majda