4.4 C
Prague
8.5.2021
MaxiMagazín

Má příroda účinnou molekulu na každou zdravotní obtíž?

Máme čím dál vyspělejší léčiva a očkování, nicméně ve finále nás možná trápí více zdravotních obtíží než naše předky. Ti se léčili čistě přírodně a mnohdy úspěšněji než my. Není žádným tajemstvím, že chemické látky lidskému tělu příliš nesvědčí. Čím jiným se ale člověk v dnešní době může léčit, aby se tomu dalo aspoň trochu věřit?

Jednou variantou jsou bylinky. Málokdo však má tolik času a zkušeností, aby věděl, která na co pomáhá. Navíc ani shánění bylin není úplně triviální záležitostí. Ve formě čaje se koupit dají, ale pokud máte v plánu uvařit si čaj raději ze sušených bylin, často vám nezbyde nic jiného než si je vlastnoručně nasbírat. A to už je trochu komplikované.

 

Bylinky s moderní medicínou kombinují fytofarmaka

Pokud se chcete léčit přírodně, ale nemáte zrovna chuť každé léto sbírat a sušit bylinky, jistě uvítáte fytofarmaka. Tato léčiva využívají přírodní molekuly, nejsou ale žádnými přípravky od babky kořenářky. Fytoterapie je seriózní vědecký obor, který studuje bylinná léčiva a jejich účinky na různá onemocnění. Fytofarmaceutika přitom mají pozitivní účinky vědecky potvrzené, takže se o výsledky nemusíte bát. Skutečně fungují!

 

Na běžnou lékárnu zapomeňte

A kde takové bylinné doplňky stravy a kosmetické přípravky s obsahem léčivých bylin seženete? Fytofarmaka vyrábí specializované společnosti, v ČR například Neofyt. V každé lékárně naleznete například přípravky značky  Phyteneo zaměřené na oči, uši, trávicí soustavu, ústní dutinu, horní cesty dýchací a další části těla. Velmi oblíbený je třeba přípravek Kolodium forte obsahující vlaštovičník určený na odstraňování bradavic a kuřích ok.

Dejte také vy šanci přírodě a přestaňte na běžné problémy používat léčiva plná chemie. Jde to přece i lepší, pro tělo mnohem šetrnější variantou.

Související příspěvky

Pocení není jen z horka

majda

Co dělat, pokud tělo sužují toxiny?

majda

Prvotřídní zubní péče

redakce