19.8 C
Prague
24.5.2024
MaxiMagazín

Jak vybrat kozačky: 7 užitečných rad

Pohodlné, odolné a teplé boty pro časné jaro nejsou v našich klimatických podmínkách módním výstřelkem, ale naléhavou nutností. Bez dobré obuvi, která vám dokonale padne na nohu, si neužijete příjemné posezení v kavárnách, kde na okna bubnuje studený déšť nebo padá sníh.

7 užitečných tipů pro zkoušení bot

Výběr bot myslíme vážně a rady všech – stylistů, podiatrů i odborníků na obuv – rozhodnou.

Velikost bot

Jste přesvědčeni, že se vám dobrý pár bot vyplatí a jste ochotni si koupit kozačky o velikost menší, abyste je mohli nosit delší dobu? Neměli byste, protože je to riskantní. Za prvé, budete muset vydržet více než jeden den extrémního nepohodlí. Zadruhé, poškozujete zdraví svých nohou novými odřeninami a puchýři. A za třetí, prokovalivshey v nepohodlném oblečení, můžete nakonec zjistit, že boty zůstaly stejně nepohodlné nosit jako předtím. Nebudeme se tedy vystavovat zkoušce, ale budeme postupovat chytře. Chcete-li si koupit ty nejlepší dámské boty, řiďte se následujícími radami.

Komfort a pohodlí obuvi

Pečlivě vybírejte obuv a dbejte na to, aby vás nic neštípalo, netlačilo a netlačilo prsty do špičky boty. Nezapomeňte, že v chladném počasí budete potřebovat něco pevnějšího než tenké punčocháče, a při zkoušení si vezměte silnou vlněnou ponožku. Nohy mají také tendenci otékat večer, takže byste měli jít nakupovat až mezi 14. a 16. hodinou. Těsná bota, která ráno perfektně padne, může večer zkomplikovat život.

Nezapomeňte se projít po obchodě s botami na nohou a analyzovat, jak se v nich cítíte. Pohodlné? Jste připraveni pronásledovat prchající autobus a chodit na dlouhé romantické procházky do parku?

„Ne botám s ostrou špičkou

Na jaře se vyhněte botám se špičatou špičkou, kotníčkovým botám nebo lodičkám. Tyto boty vám stlačují prsty, přerušují krevní oběh a způsobují, že vám mrznou nohy. Je pravda, že v roce 2023 návrháři do svých módních kolekcí zavedli pár bot s tímto kontroverzním detailem, ale těžko stojí za to obětovat pohodlí, a to i pro značkový výrobek. V krajním případě nenoste boty se špičatou špičkou během skutečně chladného počasí.

Spolehlivý zaváděcí hardware

Je strašně frustrující koupit si boty a o dva dny později s nimi jít do opravny opravit roztržený zip. Při zkoušení obuvi neváhejte aktivně zapínat a rozepínat knoflíky, pečlivě si prohlédněte švy, zkontrolujte pevnost spojení mezi podrážkou a špičkou. Pokud zaplatíte peníze, je to za kvalitní produkt!

Zbytečné dekorace

Mnoho módních návrhářů doporučuje ženám nosit boty s kamínky, třpytkami a peřím. Obecně platí, že myšlenka mít na botách světlé ozdoby není špatná, ale mějte na paměti, že dámám se širokými chodidly jsou kontraindikovány modely s velkými ozdobami, které budou nohu dále zatěžovat. Elegantní šněrování nebo vzor s drobnými detaily, krajkové vzory, okvětní lístky – to je to, co potřebujete.

Výběr materiálu boty

Prodyšná kůže odolná proti opotřebení je nejlepší způsob, jak vás udržet v teple uvnitř a v suchu venku, ale je také nejdražší a nejnáročnější. Semišové boty i boty z nubuku zajistí vašim nohám pohodlí a skvělý vzhled, ale v sychravém počasí se rychle unaví.

Gumové boty jsou nenáročné a vypadají opravdu roztomile, obzvlášť když jsou vyvedeny v letošních módních květinových vzorech. Poslední na seznamu jsou boty z polymerů, které nejsou příliš prestižní, ale jsou připraveny čelit náročným podmínkám – lze je nosit v dešti i ve sněhu.

Výška a tvar podpatku

Pokud jde o zimní boty, je to období kluzkých chodníků a zmrzlých cest, kde není místo pro vysoké podpatky. Vykašlete se na boty na jehlovém podpatku a zvolte 3 cm vysoké boty na klínku nebo široké podpatky. Zvažte také ploché gumové podrážky s vroubkovanou konstrukcí, které odlehčí vašim kolenům a zajistí větší jistotu na nerovném terénu. Tak je tomu například u bot v armádním stylu, které si moderní ženy bez ostychu vypůjčily od mužů, a u elegantních chelsea boots, které se vracejí na seznam módních kousků.

Související příspěvky

Jakou roli hraje u pánského spodního prádla střih?

redakce

Hygge v módě a ve stylu oblékání

redakce

Současným trendem je BIO kosmetika, z čeho se vyrábí?

Veronika