-4.4 C
Prague
29.1.2023
MaxiMagazín

Jaké jsou ceny pohřbů a kremací?

Život každého tvora na Zemi je konečný. Smířit se s touto myšlenkou je pro člověka velmi těžké. Okamžiky zrození patří k těm nejkrásnějším, zatímco smrt přináší lidem smutek ze ztráty milované osoby. Důstojné rozloučení během pohřbu je to poslední, co lze pro blízkého člověka udělat.

Jakou pohřební službu vybrat

Vypravení pohřbu patří k důležitým rituálům, jimž odpradávna lidé věnují patřičnou pozornost. Zároveň se jedná o akt, který pomáhá z psychologického hlediska se s bolestnou ztrátou vyrovnat.

Jaká je cena kremace a pohřbu? A co všechno je třeba zařídit? S pohřbem obvykle pomáhá pohřební služba. Pieta Plzeň nabízí kompletní pohřební servis v krajském městě a jeho okolí už třicet let. Je členem Evropské federace pohřebních ústavů a Sdružení pohřebnictví v ČR. Jako pohřební firma získala také Znak kvality. S její nabídkou se lze blíže seznámit na www.pietaplzen.cz. K dispozici je zde i ceník pohřebních služeb.

Pomoc při zařizování pohřbu

Součástí práce pohřební služby je nejen součinnost při zařizování vlastního obřadu, kam patří tisk smutečního oznámení, výběr rakve a smuteční výzdoby včetně proslovu, ale také poradenská činnost. Ta se týká především vyřízení vdovského či sirotčího důchodu nebo pojistných smluv. Smutkem zdrcení příbuzní často v těchto věcech tápou a pomoc při orientaci v této problematice jim přijde vhod.

Kolik peněz si připravit

Cena pohřbu a kremace se obvykle odvíjí od toho, co si pozůstalí vyberou za pohřební zboží. Mohou zvolit levnější i dražší rakev, bohatou smuteční výzdobu v podobě čerstvých květin a věnců. Při zařizování obřadu je proto třeba počítat s částkou, která bude začínat na minimálně patnácti tisících korunách. Jeho cena se ale může vyšplhat daleko výše. Nejlevněji vychází pohřeb bez obřadu.

K pohřebním službám pak patří také prodej hřbitovního zboží, jako jsou urny, hřbitovní lampičky, náhrobní vázičky, smuteční svíčky nebo náhrobní skříňky, které jsou nezbytnou součástí hrobů.

Související příspěvky

Hmyzí hostina, která vás dostane

redakce

Studium MBA a jeho výhody

Veronika

Dejme to nejlepší našim nejmenším

redakce