Jaké víno zvolit pro významné události?

 

Plánujete romantickou večeři k vašemu výročí, jubilejní narozeninovou oslavu či jinou významnou událost? Pak vás čeká úkol vybrat kvalitní víno, které se hodí k dané události. A jak na to? Pokud vybíráte víno podle tvaru lahve a ceny, tak děláte zásadní chybu. Samozřejmě, že krabicové víno oproti vínu ve skleněné lahvi vám řekne o kvalitě vína dost, ale zdaleka to není vše, na co byste se měli zaměřit. Nemusíte zoufat, díky tomuto článku budete schopni vybrat víno pro každou příležitost.

 

Barva vína

Před samotným výběrem je třeba si ujasnit, jakou barvu vína zvolit. Pokud máte svou oblíbenou a víte, že víno budete pít jen vy, tak máte vyhráno. Pokud ne, tak si nejdříve ujasněte, jaké jídlo budete podávat. Bílá vína se hodí především ke světlým druhům masa, mořským plodům, salátům či k jiným lehčím jídlům. Naopak červená vína zvolte v případě podávání tmavého masa či těžšího pokrmu. V letním období pak můžete vsadit na růžová vína.

 

Obsah cukru

Kromě barvy vína je důležité se zaměřit také na obsah cukru ve víně. Na tomto základě rozdělujeme vína na suchá, polosuchá, polosladká a sladká. Suchá vína jsou charakteristická svým nízkým obsahem cukru, tudíž je vhodné je zvolit v případě, že si nepotrpíte na sladké. Sladká vína, jak již název napovídá, mají vyšší obsah cukru, takže potěší zejména ty, kteří mají rádi sladké. Polosuchá a polosladká jsou pak dobrým kompromisem, zejména pokud si nevíte rady, jaký druh vína zvolit.

 

Kvalita vína

A posledním významným aspektem pro správný výběr vína je jeho kvalita, která se dá považovat za ten nejvýznamnější aspekt. A jak poznat kvalitní vína od těch nekvalitních? Rozhodně není správné řídit se cenou či tvarem lahve. Zaměřte se na etiketu. Nepsané pravidlo říká, že čím je popis na etiketě delší, tím je kvalita vína vyšší, avšak vždy je nutné si etiketu přečíst. Kvalitu můžete odhadnout také podle hodnocení ve vinařských soutěžích, na lahvi pak toto hodnocení naleznete.

Pokud chcete vsadit na jistotu, pak mrkněte na e-shop 1er.cz, který disponuje nejširší nabídkou vín na českém trhu a k tomu nabízí výhodné ceny. Kromě toho se před samotným nákupem můžete poradit s předními odborníky na víno. A to se vyplatí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download