8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Jaký batoh vybrat do města?

Hledáte batoh, s kterým budete moct vyrazit každý den do práce? Pro celodenní pochůzky po městě jsou elegantní městské batohy ideálním zavazadlem.

Jak by měl váš městský batoh vypadat?

Žádný jeden univerzální batoh neexistuje. Nevezmete si ten stejný batoh na nedělní túru po horách a v pondělí do práce. Přeci je ale univerzálnost něčím, co u městského batohu tak nějak očekáváte. V první řadě by měl být pohodlný. Nikde netlačit, perfektně sedět na ramenou a nezpůsobovat bolesti zad. Snadno se vám totiž stane, že s ním ráno vyrazíte do práce, odpoledne budete vyřizovat pochůzky po městě a večer se ním přijdete domů. To už je dost času na to, abyste museli snášet nějaký diskomfort.

Měl by také být co nejpraktičtější. Chcete do něj schovat notebook, knížku a další vaše pracovní věci. Když se do něj vejde svačina nebo krabička s obědem, také vás to potěší. Odpoledne vám zase poslouží na malý nákup.

V neposlední řadě by měl ladit k vašemu pracovnímu outfitu. Elegantní batohy do města dnes frčí v minimalistickém stylu s minimem barev a vzorů. Sladíte je tak s košilí, kabátem, svetrem i jednoduchým trikem.

Podle čeho vybrat konkrétní batoh?

Když už víte, co od svého batohu očekáváte, jak nyní ze všech batohů v urban stylu vybrat ten jeden vítězný? Řekněte si, co vše s sebou přes den běžně nosíte. To se musí do vašeho batohu vejít, podle toho volte jeho vnitřní uspořádání a velikost.

Dále pravděpodobně chcete, aby vám batoh nějaký čas vydržel. Tu ho totiž odložíte na zem, někdy zase na sedačku vedle sebe. Čas od času schytá déšť, jindy se do něj budou opírat horké sluneční paprsky. Musí být tedy dostatečně odolný. A odolnost vychází z materiálu. Velké plus je, pokud je batoh snadno omyvatelný. Večer ho opláchnete vodou a ráno je zase připravený na cestu.

U batohů Braasi můžete vybírat mezi v České republice vyrobenou bavlnou, která představuje skvělý kompromis mezi elegancí a funkčností, italskou kůží a padákovinou. Kůže je nestárnoucí materiál, který snad nikdy nevyjde z módy. Je typickým příkladem elegantního doplňku. Je pružná, dobře odolává vůči větru a vodě a ani po čase neztrácí nic ze své krásy. Naopak, používáním získává charakteristickou patinu, která možná vypadá ještě zajímavěji.

Velmi netradičním, ale maximálně funkčním materiálem je padákovina. Pochází ze starých vyřazených padáků, které už neprošly normami. Protože jde ale o kvalitní (pevnou, nepromokavou) látku, byla by škoda se jí zbavit, a tak se z ní vyrábí právě batohy. Ty jsou velmi lehké a více se přiklání ke sportovnímu designu.

Zkuste praktickou ledvinku přes rameno

Když budete své věci po celý den nosit v batohu na zádech, ztratíte snadný přístup ke svým osobním věcem. Abyste telefon, peněženku apod. nemuseli nosit po kapsách, zkuste praktickou ledvinku cross body. Tu jednoduše přehodíte přes rameno, své cennosti tak máte stále po ruce a zároveň v maximálním bezpečí. Ledvinka je vyrobena z odolného a nepromokavého nylonu a má mírně outdoorový vzhled.

Související příspěvky

Dámské spodní prádlo v nové kolekci

Veronika

Buďte trendy! I v zimě!

redakce

Tuny odpadu a znečištění vody – to je skrytá strana módního průmyslu. Podporujte firmy, které myslí ekologicky!

majda