19.8 C
Prague
24.5.2024
MaxiMagazín

Je na čase ušít jarní a velikonoční polštářky

Možná kroutíte hlavou, že je ještě brzy. Vždyť jsme sotva sundali vánoční výzdobu. Ale nebude trvat dlouho a po valentýnských výzdobách se v obchodech objeví vajíčka, pomlázky a kuřátka. A není lepší si vyrobit něco vlastního, než mít to, co možná spatříte doma u přátel? Pojďte si zkusit vyrobit velikonoční dekorace.

Dekorační polštářky na Velikonoce

Domácí tvoření je dnes oblíbenou činností. Existuje mnoho stránek pro kreativce, obchody s výtvarnými a hobby potřebami zažívají boom, lidé stále častěji rádi tvoří. Patříte i vy mezi ty, kteří oceňují kouzlo domácích výrobků? Pak si zkuste vytvořit vlastní dekorační polštářky na Velikonoce. Není to nic složitého. Stačí si pořídit bytový textil s tematickým potiskem vajíček, zajíčků, jarního kvítí. Pokud se vám žádný motiv nebude líbit, můžete si zakoupit jednobarevnou látku a polštářek namalujete barvami na textil. Poté bude zapotřebí látku nastříhat a sešít. Použijete zip, případně uděláte do vaku díru ve stylu kapsy, aby vám nevypadla výplň. Co se týká materiálu, pro šicí a vyšívací účely jsou nejlepší pevné kousky. Klasikou, která nezklame, je bavlna. Její pevnost lze podpořit nažehlovacím vlizelínem, který má zpevňující vlastnosti. Polštáře jsou jedny z nejjednodušších doplňků. Jen si nastříháte čtverce či obdélníky a dvě strany prostě sešijete. K tomu vám bude stačit šicí stroj. Investujte do kvality. Jednak vám stroj déle vydrží, ale také snadněji sežnete servis a doplňky.

Velikonoční polštářky

Už vás to láká začít si zútulňovat domov do velikonoční nálady? Pokud nechcete šít polštářky, nabízí se již hotové kousky, které nestojí spoustu peněz a přitom jsou krásné. Povlaky na polštáře nemusí však mít jen velikonoční tématiku. Lze zvolit jarní motivy jako květiny, zvířátka apod. Budou to nadčasové artikly, které vám doma vydrží třeba do podzimu. Anebo po celý rok. A co doplní velikonoční polštářky? Barevná vajíčka, tedy vyfouklé skořápky, polystyrénové kuličky, 3D vejce apod. Barvy doplňků musí zářit jako příroda, takže vyniknou pastelové variace v koloritech zelené, žluté, růžové, oranžové i azurové. Ozdoby rozzáří flitry, nalepovací kamínky, glitry v lepidle. Pokud budete pracovat s látkou, možná zatoužíte si i něco vyšít. Jestli nemáte odvahu zkoušet vlastní motiv, nebojte, vyšívací stroje mají softwary, které vše zvládnou za vás. Díky nim si můžete vybrat z již přednastavených motivů. Anebo v případě řezacího plotru si můžete oskenovat předlohu, kterou nakreslíte či vyfotíte. Plotr pak vyšije kopii na látku. Zdobení domova na Velikonoce může začít. Dečky, ubrusy, prostírání a jiné ozdoby snadněji přivolají jaro.

Související příspěvky

Vyražte na hory, než je zasype sníh

majda

Pedro Frujty Superželé Ovoplátky si zamilujete

redakce

Pohotová firma na čištění a voskování podlah v Praze

Veronika