21.4.2024
MaxiMagazín

Nebojte se kondomu. Nabízí více než „jen“ bezpečný sex

Kondomy slouží jako účinná antikoncepce i ochrana před přenosnými pohlavními chorobami. Snadno se shánějí a stejně tak i používají. Ale to není zdaleka vše. Dokonce mohou zlepšit sex!

Klasické kondomy a dámské kondomy představují jedinou metodu antikoncepce, která zároveň pomáhá bránit šíření pohlavně přenosných nemocí, jako jsou HIV, chlamydie a kapavka. Vyplatí se je proto používat, i když již žena užívá antikoncepční pilulky.

Kondomy jsou levné a komfortní

Sehnat kondomy je obvykle „brnkačka“. Jsou k dostání v mnoha různých obchodech, komunitních zdravotních centrech, zdravotních centrech plánovaného rodičovství a samozřejmě na internetu. Prodávají se bez lékařského předpisu a jejich cena není nijak závratná.

O tom, jak nasadit kondom, jakou velikost a jaký materiál zvolit, si můžete přečíst na blogu e-shopu    erosstar.cz.

Kondomy mohou být sexy

Ochrana by měla být na prvním místě, ale potěšení není druhořadé. Kondomy naštěstí nabízejí obojí!

Kondomy jsou k dispozici v mnoha různých provedeních – liší se tvarem, texturou – a některé citelně zvyšují prožitek obou partnerů. A už jen to, jak partnerka nasadí muži kondom na penis, může být velmi vzrušující součástí předehry. Zejména pak v případě, když přidáte lubrikant.

Mnoha párům dokonce kondomy zachránily intimitu, protože mohou oddálit ejakulaci (vyvrcholení). Sex díky tomu trvá déle a partneři si ho více užijí.

Ochrana bez vedlejších účinků

Kondomy můžete používat při orálním, análním i vaginálním sexu, takže vás vždy spolehlivě ochrání před pohlavně přenosnými chorobami bez ohledu na to, jak se rozhodnete pomilovat.

Naprostá většina lidí může kondomy používat bez jakýchkoliv obav ze zdravotních problémů – nemají totiž žádné vedlejší účinky. Vzácně mohou latexové (gumové) kondomy způsobit podráždění u lidí s alergií nebo citlivostí na latex. A někdy může být dráždivý i lubrikant na některých typech kondomů. Jinak se ale gumovému zázraku nedá nic vytknout.

Související příspěvky

U jakých příležitostí využijete reklamní předměty

redakce

Co by měly obsahovat kvalitní granule

redakce

Pořiďte úklidové četě stroje pro usnadnění a urychlení práce

redakce