4.4 C
Prague
8.5.2021
MaxiMagazín

Kam na Valentýna? Kamkoli chcete!

Svátek všech zamilovaných stále častěji svádí k cestování a k tomu, abychom pár dní prožili za hranicí všedních dní. Za společné zážitky ale nemusíme utratit celou výplatu, ušetřit náklady můžeme i na ubytování.

 

Výhodný nápad

Ať už se rozhodnete vydat kamkoli po naší republice nebo vás spíš lákají zahraniční výlety, za rozumné peníze seženete ubytování přes Airbnb a se slevami vás vyjde ještě levněji. Vybírat můžete z mnoha penzionů, hotelů i ubytování v soukromí. Airbnb je oblíbená webová služba, která na jednom místě sdružuje hostitele z celého světa a tak zprostředkovává pronájem ubytování, kromě hotelů i v bytě nebo domě. Její vznik se datuje do roku 2008, když dva kamarádi studenti neměli na nájem a hledali způsob, jak si přivydělat. A dostali nápad pronajímat místa na spaní na matracích, přímo ve svém obýváku. A tak vznikl i název Airbnb – AirBed and Breakfast – nafukovací postel a snídaně. Ubytování můžete využít kdekoli na světě, zapojuje se stále více lidí a velkou výhodou ubytování v soukromí bývá výhodná cena oproti běžným hotelům. Ušetřit ještě další peníze může Airbnb sleva a ubytovat se tak můžete opravdu velmi výhodně.

 

Šetříte dvakrát

Když bydlíte na hotelu, většinou máte veškerý servis, ale z místních zvyků nezažijete téměř nic. Ubytování přes Airbnb je jiné právě tím, že bydlíte u místních obyvatel a tak máte skvělou šanci poznat zvyky i kulturu a třeba i ochutnat speciality, které v restauraci na jídelním lístku nenajdete. Fungování celého systému je založeno na důvěře a to jak hostitelů, tak samotných hostů. Proto při registraci věnujte vyplnění svého profilu péči. Po skončení ubytování totiž nejen vy hodnotíte hostitele, ale také on vás a tak se vyplatí být milí a usměvaví, otevřou se vám nové možnosti. Filtrovat můžete ubytování podle lokality, zařízení nebo ceny a také uplatnit slevu na Airbnb, která se pohybuje v řádu stokorun a můžete ji využít právě na ubytování. Částku, kterou díky slevě ušetříte, pak můžete utratit třeba za suvenýry nebo  třeba další výlet.

Vyrazit na valentýnský pobyt jen ve dvou nebo třeba s celou partou může být díky Airbnb velmi výhodné. Stačí se zaregistrovat a pak už jen vybírat, kam vás srdce táhne a kde byste chtěli strávit pár dní.

Související příspěvky

Proteinové špagety s lososem

redakce

Detox aneb připravte se na jaro

majda

Držte si zimu dál od těla!

majda

1 komentář